Верховна Рада надала статус УБД добровольцям Сил територіальної оборони ЗСУ

Сьогодні, 15 березня, Верховна Рада України ухвалила за основу та в цілому законопроєкт “Про внесення змін до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” щодо уточнення норм, що врегульовують питання визначення категорій осіб, які визнаються ветеранами війни та членами сімей загиблих Захисників та Захисниць України” (реєстр. №7151), що був розроблений за ініціативи Мінветеранів та за підтримки профільного комітету ВРУ. 

“За” проголосували 344 народних депутатів.

Ухвалений документ є дуже важливим в реаліях сьогодення під час повномасштабної збройної агресії РФ проти України. Він законодавчому рівні визнає добровольців Сил територіальної оборони Збройних Сил України ветеранами війни. Також визначає категорію осіб – сім’ї загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України з відповідним наданням їм пільг і гарантій, встановлених законодавством.

“Від самого початку масштабного військової агресії РФ проти України тисячі добровольців активно долучилися до лав ТрО Збройних Сил, щоб посилити спроможності захисту нашої країни. І сьогодні за ініціативи Мінветеранів Парламент законодавчо визнав їхній статус. Окремо визначено категорію осіб – сім'ї загиблих Захисників та Захисниць України, – зазначила міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна. – Завдяки вам, наші добровольці, ми обов'язково переможемо!". 

Крім того, ухвалені зміни передбачають, що особи, яким вручено орден “Золота Зірка” за здійснення визначного геройського вчинку під час захисту Батьківщини, повні кавалери ордена Богдана Хмельницького, особи, нагороджені орденом княгині Ольги, відтепер належать до категорії осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною з наданням їм пільг і гарантій, встановлених законодавством для зазначеної категорії громадян.