В Мінветеранів презентували громадськості ескізний проєкт Національного військового меморіального кладовища

Участь у робочій зустрічі з питань реалізації Національного військового меморіального кладовища (НВМК) взяли представники родин полеглих українських воїнів, керівництво і профільні фахівці Міністерства у справах ветеранів України, народні депутати України, представники Офісу Президента, Кабінету Міністрів України, Українського інституту національної пам'яті, Міндовкілля, ДУ "НВМК", експерти інших дотичних відомств.

Головний архітектор ескізного проекту Сергій Дербін представив ескізні рішення майбутнього Меморіалу. Він успішно пройшов державну експертизу, і після завершення нормативно-правового врегулювання постане в межах Гатненської територіальної громади, що під Києвом.

При проектуванні НВМК було враховано закордонний меморіальний досвід, зокрема, всесвітньо відомого Арлінгтонського національного цвинтаря у США. Відтак, на земельній ділянці у понад 260 гектарів будуть розміщені військове кладовище, церемоніальна площа, будинок трауру, крематорій, музейно-виставковий комплекс та інша необхідна інфраструктура.

Будівництво здійснюватиметься у кілька черг. У першій черзі буде побудовано сектор традиційних поховань, колумбарій, площу, де буде відбуватися прощання з нашими Воїнами, і необхідні споруди для організації поховань, зазначив Ярослав Старущенко, заступник директора державної установи “Національне військове меморіальне кладовище”, яке відповідає за його реалізацію.

Також були представлені візуальні проєкти уніфікованих надгробних плит, з урахуванням релігійних особливостей. Головне – їх буде витримано у єдиному стилі, що відповідає статусу національного Меморіалу.

Крім того, з представниками родин загиблих обговорено й інші питання щодо НВМК. Зокрема, організацію зручного трансферу для відвідувачів. Зважаючи на близьке розташування до меж столиці та потужну транспортну артерію, проєктом передбачено організацію постійно курсуючих шатлів від основних транспортних вузлів до меморіального комплексу.

Представники родин полеглих воїнів також висловили свої зауваження, пропозиції та вимоги, отримали відповіді на питання від представників Мінветеранів, Уряду, Офісу Президента, народних депутатів України та інших дотичних установ щодо організації будівництва і функціонування  Національного військового меморіального кладовища.

Увіковічнення пам'яті наших героїв є вкрай важливою. Створення та облаштування НВМК здійснюється вперше в історії нашої країни, тому завдяки плідній співпраці всіх дотичних відомств було зроблено дійсно багато роботи. Маємо гідно увіковічнити пам'ять про наших Захисників і Захисниць, які віддали найдорожче – своє життя – за свободу і незалежність України”, – наголосила Юлія Лапутіна.

Робоча зустріч щодо реалізації НВМК проходила із залученням Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань комплексного врегулювання державних соціальних гарантій ветеранам, Захисникам і Захисницям України, членам їх сімей, членам сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України.

Ознайомитися з ескізними рішеннями Національного військового меморіального кладовища можна за посиланням.