В Авдіївці Юлія Лапутіна вручила посвідчення УБД захисникам-добровольцям

Сьогодні під робочого візиту на Донеччину міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна відвідала прифронтове містечко Авдіївка,  де майже щоденно чути ворожі обстріли, адже лінія фронту всього в декілька кілометрах від житлових будинків.

Міністр вручила посвідчення учасника бойових дій (УБД) 16-тьом воїнам-добровольцям ДУК «Правий сектор» з Донецької області,подякувала воїнам за захист нашої держави та зустрічалася  з військовослужбовцями, які сьогодні боронять Україну від російсько-терористичних військ.

«Я особисто бачила багатьох хлопців з вашого підрозділу в бою влітку 2014 року. Мене дуже вразило, з якою самовідданістю боронили нашу країну на передовій. Вони йшли  на війну не заради статусів, а за покликом серця захищати Україну.

Міністр також відзначила, що на шостому році війни були прийняті відповідні зміни до законодавства і наразі українські добровольці мають право отримувати статус учасника бойових дій.

« Мені дуже приємно сьогодні тут, у місці розташування вашого підрозділу, вручити посвідчення вашим побратимам», - наголосила Юлія Лапутіна під час зустрічі з військовослужбовцями в Авдіївці.

Віднині ще 16 воїнів-добровольців зможуть користуватися соціальними гарантіями, наданими захисникам України законодавством. Загалом на даний час статус учасника бойових дій надано понад 800 воїнам-добровольцям.

 «Коли ветеран відчуває себе гідним у суспільстві – це зміцнює всіх нас. Мінветеранів й надалі активно працюватиме над зміцненням ветеранської політики», - підкреслила Юлія Лапутіна.

Командир 1-ї окремої штурмової роти ДУК «Правий сектор» Дмитро Коцюбайло (позивний «Да Вінчі») подякував міністру за те, що приїхала і вручила хлопцям посвідчення особисто, підкресливши, що для добровольців це дуже важливо.

Міністр також відвідала музей створений бійцями Першої ОШР ДУК «Правий сектор» в Авдіївці, де зібрано багато артефактів російсько-української війни, серед експонатів прапор – привезений  захисниками ще з Майдану та багато доказів присутності російських військ на українській території.

Нагадуємо, Президент України своїм Указом №97/2021 від 12 березня 2021 року відзначив  67 добровольців державними нагородами, з яких 64 – посмертно «за особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народу».