Уряд затвердив Порядок використання коштів для функціонування Українського ветеранського фонду

У п'ятницю, 11 березня, під час засідання Кабінет Міністрів України відповідною постановою затвердив Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для функціонування Українського ветеранського фонду.

Він визначає механізм використання коштів, права та умови отримання фінансування, порядок проведення конкурсів та звітності, а також особливості роботи під час воєнного стану в Україні. 

“Мінветеранів на початку цього року започаткувало діяльність Українського ветеранського фонду. Зараз ми закликаємо наших міжнародних партнерів, наших потенційних національних донорів  активно долучитися до наповнення Фонду допомогою для реалізації ветеранської політики, - зазначила міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна. - Роботи в нас дуже багато, ми будемо підтримувати наших Захисників та Захисниць, реабілітовувати тих, хто отримав поранення, допомагати всім, хто втратив своїх рідних на цій війні. Слава Україні!”.

Відповідно до Порядку, Фонд має щороку затверджувати та погоджувати з Мінветеранів пріоритетні напрями провадження діяльності Фонду та річну програму підтримки проєктів.

Бюджетні кошти використовуються Фондом для надання підтримки ветеранам та членам їхніх сімей для реалізації проєктів, що спрямовані на реінтеграцію ветеранів та членів їх сімей до активного суспільного життя, забезпечення збереження та відновлення їх фізичного та психічного здоров’я;

підтримку підприємницької діяльності ветеранів та сприяння у працевлаштуванні.

Крім того, використовуються для організації конференцій, форумів, програм та інших публічних заходів відповідно до основних завдань Фонду, проведення соціологічних та інших досліджень, розроблення, виробництва, розміщення та поширення друкованої продукції, фото- та відеоматеріалів, а також на забезпечення функціонування Фонду.

Відповідно до Порядку, право на отримання підтримки мають:

ветерани  та особи, на яких поширюється дія Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, які зареєстровані як фізичні особи — підприємці, а також юридичні особи, засновниками яких є ветерани та

громадські об’єднання із статусом юридичної особи за певних умов.

Також у Порядку прописані умови використання коштів Фондом у разі запровадження в Україні або в окремих її місцевостях воєнного стану. За таких умов допомога надається ветеранам та членам їх сімей, у першу чергу тим, які виконують конституційний обов’язок щодо захисту незалежності та територіальної цілісності України у складі Збройних Сил або добровольчих формуваннях територіальних громад. А також - на фінансування заходів щодо створення умов для інтеграції ветеранів та членів їх сімей, що були евакуйовані, за новим місцем проживання в Україні.

У Порядку також передбачено, що головним розпорядником бюджетних коштів та відповідальним виконавцем бюджетної програми є Мінветеранів.

Фонд щомісяця до 15 числа подає Мінветеранів звіт про використання бюджетних коштів із зазначенням кількісних, вартісних і результативних показників

Нагадаємо, з січня 2022 року розпочав роботу Український ветеранський фонд – державна установа, що створена з метою реалізації проектів, спрямованих на повернення захисників та захисниць до активного мирного життя.

Ініціатива створення Українського ветеранського фонду належить Міністерству у справах ветеранів України. Рішення про створення фонду було прийнято на засіданні Уряду 14 липня 2021 року.

Фонд займатиметься розробкою і впровадженням сучасних проєктів, спрямованих на підтримку ветеранів та їхніх родин.

Інші статті