Уряд спростив процедуру видалення зелених насаджень для будівництва Національного військового меморіального кладовища

На засіданні Кабінету Міністрів України ухвалено постанову “Деякі питання видалення дерев, чагарників, газонів і квітників під час виконання підготовчих та/або будівельних робіт і експлуатації Національного військового меморіального кладовища”.

Це рішення фактично дає початок процесам створення національного місця вшанування загиблих Героїв, які захищали незалежність України. Зауважимо, що Національне військове меморіальне кладовище (НВМК) розташовуватиметься у межах Гатненської територіальної громади, що на Київщині. Ця територія є залісненою.

Проєкт НВМК у свою чергу передбачає максимальне збереження дерев. Проте необхідним є видалення дерев безпосередньо під запланованими об'єктами будівництва, також аварійних, сухостійних і фаутних дерев, чагарників.

Ухвалення цієї постанови є ключовим кроком у створенні сприятливих умов для пришвидшення будівництва та належного функціонування Національного військового меморіального кладовища.

Боляче це визнавати і писати, але мабуть сьогодні немає вже жодної людини, родини, громади, яка б не втратила у цій війні друзів, близьких та рідних, колег – Захисників і Захисниць України. Пам’ять – це те, що залишається. І вона має передаватися, зберігатися, шануватися для наступних поколінь, як важлива віха історії української нації та нашої боротьби за незалежність, свободу, цінності, права на життя”, – зазначив виконуючий обов'язки Міністра у справах ветеранів України Олександр Порхун.

З метою найскорішої реалізації НВМК ескізний проект поділено на декілька черг будівництва. Паралельно нами розроблено проект підготовчих робіт, який надасть можливість підготувати ділянку для будівництва. Підготовчі роботи розпочнуться вже в березні 2024 року. Паралельно проектуємо першу чергу будівництва”, – зауважила заступник директора державної установи “Національне військове меморіальне кладовище" Світлана Строкач.

Зазначене рішення є важливим кроком в створенні належних умов для вшанування пам'яті та служіння на користь майбутніх поколінь.