Уряд Німеччини виділив 4,8 млн євро на підтримку ветеранів, членів їхніх родин та сімей полеглих Захисників

Міжнародна організація з міграції та Міністерство закордонних справ Німеччини у співпраці з Міністерством у справах ветеранів України розпочали 18-місячний проєкт, що спрямований на підвищення стійкості України шляхом інтеграції на рівні громад та зміцнення потенціалу психосоціальної підтримки ветеранів, членів їхніх сімей та громад.

Проєкт «Шлях стійкості», що фінансується Урядом Німеччини, зокрема Міністерством закордонних справ Німеччини, підтримає державні ветеранські політики, місцеві органи влади, 14 громадських організацій та установ. Загалом на його реалізацію виділено 4,8 млн євро.

Зокрема у межах проєкту буде проведено дослідження щодо соціальної реінтеграції ветеранів та їхнього внеску у життя суспільства, а також технічна експертиза для партнерів. Також передбачена передача обладнання та невеликі ремонти приміщень, підтримка діяльності сервісних центрів.

Крім цього, 25 центрів ветеранського розвитку, які планує відкрити по всій Україні Мінветеранів, отримають обладнання задля сприяння економічній реінтеграції ветеранів.

Також проєкт підвищить обізнаність громадськості щодо доступності психосоціальної підтримки та буде спрямований на зниження стигматизації при зверненні по послуги у сфері психічного здоров'я. Водночас заплановані заходи розширять можливості фахівців в області психічного здоров’я, які працюють безпосередньо з ветеранами та членами їхніх сімей, та будуть спрямовані на проведення індивідуальних та групових консультацій.

«До повномасштабного вторгнення в Україні налічувалося майже пів мільйона ветеранів, – зазначив заступник міністра у справах ветеранів України з питань європейської інтеграції Ігор Яременко. – За попередніми оцінками після перемоги у війни кількість ветеранів, членів їхніх родин та сімей полеглих воїнів може скласти близько 10% від усього населення України. Під час переходу до цивільного життя ветерани стикаються з багатьма складнощами, і держава вже сьогодні має бути готовою створити гідні умови для своїх Захисників і Захисниць: від психосоціальної підтримки до надання можливості отримати професійну перекваліфікацію і працевлаштування».

Другий політичний секретар Посольства Німеччини в Україні Лукас Бьохем-Фрідріх підкреслив, що новий проєкт спрямований на підвищення стійкості України шляхом інтеграції на рівні громад та зміцнення потенціалу психосоціальної підтримки ветеранів, членів їхніх сімей та громад.

«Сотні тисяч українців стали військовослужбовцями за останній рік. Це означає, що Україна дедалі більше стає ветеранським суспільством. Я радий, що МОМ вирішує численні проблеми реінтеграції ветеранів за допомогою цього нового проєкту у партнерстві з урядом України та за підтримки уряду Німеччини у розмірі майже п'яти мільйонів євро», – сказав Лукас Бьом-Фрідріх.

 «МОМ, як і раніше, повністю віддана підтримці Міністерства у справах ветеранів України у його зусиллях з реінтеграції ветеранів, – сказав голова Представництва МОМ в Україні Ан Нгуєн. – Оскільки війна триває, все більше ветеранів потребуватиме відповідної міжсекторальної підтримки в процесі повернення до цивільного життя. Ґрунтуючись на попередньому досвіді МОМ, ми сподіваємось підтримати більше ветеранів та членів їхніх сімей, а також установи, які надають їм підтримку».