“Українські ветерани викладатимуть початкову загальновійськову підготовку у закладах освіти”, – Юлія Лапутіна

Українські ветерани й ветеранки зможуть залучатися до початкової загальновійськової підготовки в системі загальної середньої освіти. 

Про це повідомила міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна за підсумками засідання Кабінету Міністрів України у п'ятницю, 16 грудня.  

Відповідні зміни за поданням Мінветеранів Уряд вніс до “Порядку організації та здійснення загальновійськової підготовки громадян України до національного спротиву”.

Документом розширено перелік педагогічних працівників, які залучаються до викладання дисципліни з початкової загальновійськової підготовки в українських закладах освіти. Серед них будуть й українські ветерани – учасники російської-української війни.

“Ми хочемо, щоб наші Захисники і Захисниці, які є носіями національної ідентичності, мали змогу працювати у сфері військово-патріотичного виховання української молоді. До того ж залучення ветеранів до роботи з учнями – це також важлива складова їхньої інтеграції у цивільне життя, – наголосила Юлія Лапутіна. – Тому дана постанова забезпечить можливість імплементувати в українську систему освіти практичний досвід щодо захисту незалежності та територіальної цілісності України, якій набули Захисники і Захисниці України. Дякую Уряду за підтримку”.