Українська національна збірна здобула вже 34 медалі на змаганнях United States Air Force Trials 2024 у США

Цими днями в американському місті Лас-Вегас відбуваються міжнародні спортивні змагання серед поранених військовослужбовців та ветеранів війни – United States Air Force Trials 2024. Вже у перші дні українська національна збірна виборола 34 медалі, 20 з них – золоті.

Станом на сьогодні найбільше нагород наші воїни здобули у змаганнях з плавання – 26 медалей (15 – “золото”, 8 – “срібло”, 3 – “бронза”). По одному “золоту” – у змаганнях з волейболу сидячи та з велоспорту, ще 6 золотих та срібних медалей українська команда виборола у змаганнях з пауерліфтингу.

Це не просто спорт – це демонстрація непереможного духу нашої нації, важливий елемент дипломатії, який нагадує світові про силу, відвагу та відданість наших людей своїй країні. Слова “Відвага та честь: наші ветерани – живий дух України!” глибоко відображають те, чому ми так цінуємо наших ветеранів. Вони – втілення всього, чим ми пишаємося: мужність, чесність, і непохитна віра в краще майбутнє для нашої країни. Дякуємо нашим ветеранам за їх службу, силу та незламність”, – зазначив в.о. Міністра у справах ветеранів України Олександр Порхун.

Спорт – це насамперед дисципліна. І це зона комфорту для усіх військових. Спорт не має межі, ти щоразу задаєш собі нову ціль і, перемагаючи себе та суперників, отримуєш впевненість та віру в себе. Спорт – це тяжко, некомфортно, іноді боляче, але кожен крок, постріл, сантиметр, чи кілограм наближає пораненого Воїна від “Я не можу” до “Я можу все!”. Найкраще, що я чула від підопічного за роки роботи, – це фраза: “Через тяжку підготовку і перемогу в спорті я повернув собі відчуття, яке було за мить до поранення!”, а це означає, що він прийняв себе нового. Відчув, усвідомив, зрозумів, що він живе. А для тренера таке відчуття підопічного – найкраща винагорода”, – говорить головна тренерка національної збірної Олена Яновська.

Загалом у United States Air Force Trials 2024 беруть участь 30 українських ветеранів та військовослужбовців на запрошення Військово-повітряних сил США (програма Air Force Wounded Warrior (AFW2). Вони змагатимуться в 11 адаптивних видах спорту: плаванні; велоспорті; баскетболі на візках; волейболі сидячи; регбі на візках; стрільбі з луку; пауерліфтингу; бігу; штовханні ядра/метанні диску; веслуванні; кульовій стрільбі.

Підготовку та участь Національної збірної організовано Мінветеранів спільно Українським ветеранським фондом Мінветеранів, громадською організацією “Повернись живим!”, ГО “Стратком Україна” та громадською організацією “Ігри Інвіктус Україна”.