У Вінниці знайдено найбільше поховання вояків Галицької армії на території України

У Вінниці віднайшли український військовий цвинтар 1919 р. Української Галицької Армії та Армії УНР, де під час епідемії тифу тут було поховано від 8 до 9 тисяч вояків. Пошуковці припускають, що це найбільше кладовище галицької армії, за 3 дні роботи вже знайдено рештки 20 військових. Уже віднайшли як братські могили, так і індивідуальні захоронення. До прикладу, у Львові поховано 728 воїнів УГА.

Активне обговорення ймовірних поховань на вулиці Стрілецькій почалось після старту будівництва багатоквартирного будинку на землі Вінницького гарнізону. Знайдений цвинтар розташований за кілька кварталів від місця зведення майбутнього будинку.

Вінницька міська рада у травні схвалила рішення, яке зобов’язує організацію, що здійснює будівництво, провести шурфування ґрунту та виконати пошуково-ексгумаційні роботи. Для цього запросили спеціалістів Львівського Меморіально-пошукового центру «Доля».

Розкопки на Стрілецькій продовжаться до кінця тижня. За результатами цих розкопок, вирішуватимуть, яким чином проводити наступні дослідження та встановлювати імена похованих вояків. У подальшому тут планується створити меморіальний простір.


Сюжет можна переглянути тут

Інші статті