У Мінветеранів прийнято 229 позитивних рішень щодо надання УБД добровольцям-цивільним

За період роботи засідання Міжвідомчої комісії при Мінветеранів, яка розглядає матеріали про надання статусу учасника бойових дій (УБД), прийнято 229 позитивних рішень для цивільних осіб – добровольців. Про це повідомив директор Департаменту соціальної роботи Міністерства у справах ветеранів України Руслан Приходько.

Йдеться про українських Захисників і Захисниць – цивільних осіб, які в перший місяць повномасштабного російського вторгнення – з 24 лютого по 25 березня 2022 року – самостійно або у складі добровольчих формувань стали на захист України, проте не були оформлені до складу будь-яких військових формувань або правоохоронних органів.

Мінветеранів активно залучено до вирішення питань щодо надання нашим Захисникам та Захисницям статусу учасника бойових дій. Так, за нашої безпосередньої участі був розроблений та прийнятий Закон № 2864, який унормував питання щодо визнання учасниками бойових дій добровольців, які з перших днів повномасштабного вторгнення стали на захист України. Згодом, після розробки Мінветеранів відповідних актів Уряду, цей механізм було запущено в роботу. Станом на сьогодні Міжвідомчою комісією при Мінветеранів вже прийнято 229 позитивних рішень щодо надання статусу УБД для добровольців”, – розповів Руслан Приходько.

Крім того, Міжвідомчою комісією при Мінветеранів встановлено факт безпосередньої участі у заходах із захисту України щодо 84 загиблих осіб та видано довідки 198 членам сімей загиблих (померлих). Також прийнято 116 рішень щодо встановлення факту одержання постраждалою особою ушкоджень здоров’я від боєприпасів.

Нагадаємо, як отримати статус УБД цивільним особам: хто має право, куди звертатися, перелік документів – дивіться за посиланням.