У Мінветеранів працюють над створенням всеукраїнської електронної мапи місць поховань загиблих Захисників та Захисниць, – Олександр Порхун

Про це повідомив виконуючий обов'язки Міністра у справах ветеранів України Олександр Порхун під час прямого ефіру національного телемарафону “Єдині новини”.

"Наразі державна установа "Національне військове меморіальне кладовище" розробляє дуже потужний сайт, де буде мапа поховань, що здійснені безпосередньо на НВМК. Крім того, у нас амбітні плани зробити таку мапу поховань по всій території нашої держави. Проте саме цей проєкт буде відкритим для громадськості після нашої Перемоги", – поінформував очільник Мінветеранів.

На мапі, яку розробляє держустанова, розмістять короткий життєпис про кожного Захисника та Захисницю, які віддали своє життя за Україну та поховані на НВМК.

Зазначимо, перші поховання на Національному військовому меморіальному кладовищі можуть відбутися наприкінці літа – на початку осені 2024 року.

Національне військове меморіальне кладовище – загальнонаціональне місце вшанування та увічнення пам’яті загиблих захисників і захисниць України. Меморіальний комплекс передбачає наявність військового кладовища з усіма необхідними ритуальними спорудами для організації почесних поховань загиблих, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України.

Тут також буде збудований музейний комплекс, який увічнить пам'ять загиблих та зафіксує для майбутніх поколінь їхній внесок у захист української державності.