У Києві відбулася зустріч з учасниками бойових дій на території інших держав

Заступник міністра у справах ветеранів України Олексій Ілляшенко взяв участь у зустрічі керівництва міста Києва з учасниками бойових дій на території інших держав та родинами воїнів, які загинули в Афганістані.

Захід відбувся у Центральному будинку офіцерів.

– Той досвід, який отримали ви і ваші побратими у бойових діях у різні часи, у 2014 році став неоціненним для нашої держави. На початку російської збройної агресії, яка почалася сім років тому, ви демонстрували злагодженість у боях, у наданні волонтерської допомоги, у підтримці тих, хто став на захист нашої країни, – зазначив Олексій Ілляшенко, звертаючись до присутніх з вітальним словом.

День вшанування учасників бойових дій на території інших держав в Україні відзначають 15 лютого. У Києві до цього дня пройде низка заходів. Серед них – зустрічі, покладання квітів та фотовиставка «Афганський спомин» у «Київській фортеці».

За словами голови Української спілки ветеранів Афганістану Героя України Сергія Червонописького, у різні часи ставлення до ветеранів Афганістану було неоднозначним.

– Водночас, приємно відзначити, що український народ чітко і чесно визначив своє ставлення до нас – в Україні відкрито 562 пам’ятника воїнам-афганцям. 32 роки тому ми були впевнені, що більше ніколи не будуть гинути наші побратими, наші сини. Але війна спалахнула знову і нам довелося знову згадати свій обов’язок – хто на фронті, а хто в тилу підтримуючи українських воїнів.

Нагадаємо, минулого року 46 учасників бойових дій на території інших держав отримали житло за рахунок коштів державного бюджету.