портал в режимі тестування та наповнення
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

"Свій досвід служби та громадської діяльності хочу використати в роботі на новій посаді" - Оксана Гаврилюк Заступник Міністра у справах ветеранів

опубліковано 13 березня 2019 року 14:10


«Війна змінює людей. Розкриває. Просту, непомітну людину перетворює на справжнього воїна, здатного брати на себе відповідальність, ризикувати, приймати бій та йти в атаку. Та по поверненню до цивільного життя ветеран, замість того аби розвинути свої найкращі якості, часто опиняється в ситуації прохача послуг та споживача пільг від держави.
Але крім пільг, ветеранам потрібні можливості самореалізації в цивільному житті та визнання його сміливості та героїзму від держави, соціуму», – переконана полковник у відставці ЗСУ Оксана Гаврилюк. Вже кілька років вона працює саме над цим. Насамперед йдеться про можливість отримати якісну реабілітацію, освіту, нову кваліфікацію, гідну роботи за власним вподобанням.

Крім того, чимало уваги Оксана Гаврилюк приділяє героїзації військовослужбовців та ветеранів, популяризації їхніх подвигів серед цивільного населення.

Одразу після звільнення у запас, Оксана Гаврилюк почала працювати над створенням Інформаційно-координаційного центру. А після його появи очолила його.

Мета центру — скоординувати проекти волонтерських організацій, журналістів, військових структур та ветеранських об’єднань, щоб спільними зусиллями небайдужих людей розв'язувати нагальні питання.
Організація «Ярмарку вакансій для ветеранів» із залученням близько півсотні роботодавців, благодійних концертів з відомими українськими виконавцями, круглих столів та фотовиставок – це лише невеликий шматок роботи, виконаний Центром під головуванням Гаврилюк.

«Наша задача полягає у всебічній підтримці ветеранів. Окрім того, чимало уваги ми вирішили приділити героїзації та популяризації наших військовослужбовців, ветеранів. Я стала упорядником фотокниги про російсько-українську війну «Через війну. Погляд Волонтера», яка покликана виконувати саме цю задачу», - розповідає Оксана Гаврилюк.

Популяризація української армії завдяки цим проектам, відбувається не лише в Україні, але й за її межами. Фотовиставка «Через війну» у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі, в центральному художньому музеї Тбілісі, презентаційний тур та фотовиставки в країнах Європи та в 13 регіонах України мали чималий успіх.

Вона зізнається, що в таких проектах як «Коли закінчиться війна», «Обличчя миру», «Піски. Підірваний світ» багато її особистого. Під час служби в ЗСУ на посаді начальника управління комунікації та преси Міністерства оборони України та заступника Командувача АТО, Оксана провела чимало часу на лінії фронту, організовувала роботу прес-центру в Авдіївці під час загострення там бойових дій, працювала разом із журналістами в найгарячіших точках АТО, таких як шахта Бутівка, Авдіївська промзона, позиція «Зеніт». Що таке війна та якими є обличчя миру вона бачила на власні очі. Тож захоплено взялась за соціальний проект Дмитра Муравського, мета якого перенесення мешканців мирних міст у реалії бойових дій, нагадування суспільству про ціну, яку платить держава за свою незалежність. В межах проекту «Обличчя миру» за підтримки Адміністрації Президента, були зроблені фотографії українських бійців у повний зріст та встановлені в різних куточках України. Ці зображення з’явились на станціях київського метрополітену, зупинках громадського транспорту в Житомирі, вулицях в Дніпрі, владних коридорах Верховної ради, Кабінету міністрів, Адміністрації Президента, низки обласних державних адміністрацій.

Разом із партнерськими волонтерськими організаціями Гаврилюк у жовтні 2017-ого організовувала перший в Україні благодійний «Бал захисників». На паркет Київської міської державної адміністрації тоді вийшли реальні учасники бойових дій, волонтери та військові журналісти. «Наші військові, а деякі з них прибули просто з лінії фронту, відчули себе зірками. Ними пишались, їм аплодували, з ними фотографувалися. Вони дійсно відчули, яке значення мають для оточуючих, яку роль грають для нашої країни, захищаючи її зі зброєю в руках там, на полях Донбасу», - згадує Гаврилюк.

У серпні минулого року, Оксана Гаврилюк як Голова правління Інформаційно-координаційного центру разом із благодійним фондом «Повернись живим» організувала Міжнародний волонтерський та ветеранський форум «Там, де ми – там Україна». У форумі взяли участь представники ряду країн світу, ветерани та волонтери з усіх областей України, Президент України, міністри КМУ, народні депутати. Результатом роботи Форуму було затвердження політичної волі щодо створення Міністерства у справах ветеранів та погодження базового функционала і принципів роботи, що і було взято за основу новопризначеним Міністром.
Ще один проект, яким пишається Оксани Гаврилюк, - це створення в Житомирі «Дому ветерана», специфічного ветеранського простору, створеного ветеранами і для ветеранів. «Я переконана, що цей проект має бути наповнений змістовною активністю та масштабований по всій Україні», - зізналась Оксана Гаврилюк.

У створенні «Дому ветерана» взяли активну участь Житомирська облдержадміністрація та віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко.
Дім ветерана був створений на базі центру вертебрології. Сюди ветерани можуть прийти за допомогою, отримати консультації та поради, куди й до кого треба звертатись, аби вирішити ті чи інші проблеми. Зрештою, ветерани можуть прийти туди, аби просто побути серед своїх.

Для створення такого простору довелось провести чималу роботу, зокрема знайти приміщення, розробити концепцію, зібрати кошти та провести ремонт. До речі, зібрати частину суми на проведення ремонтних робіт в Домі ветерана вдалось завдяки непересічному заходу. У внутрішньому дворику Верховної ради провели благодійний концерт (вперше в історії парламенту) з метою актуалізації та популяризації проекту серед депутатів та збору коштів на цей проект.

Окрім соціальних та творчих проектів, Оксана Гаврилюк провадить активну роботу щодо законотворчості. Вона є координатором експертної волонтерської ради при Голові Верховної Ради України. Гаврилюк ініціювала її створення та провела низку круглих столів, результатом яких стало затвердження ряду законопроектів та результативне голосування по деяких з них. Зокрема, було ухвалено законопроект, який дозволив у законний спосіб продовжувати службу тим військовим, які отримали поранення під час бойових дій.

«Наразі державна політика скоріш відокремлює ветеранів якимись пільгами і преференціями, а потрібно, щоб вона створювала можливості. Ветерани прагнуть проявити себе, реалізувати, істотно змінити свій рівень життя. Треба міняти підхід. Аби ті, хто пройшов війну влилися у потужний і багатогранний рух ветеранів, який буде набирати обертів за підтримки та співпраці всіх», - зазначає Оксана Гаврилюк.