портал в режимі тестування та наповнення
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Стратегію реінтеграції ветеранів до мирного життя керівники Мінветеранів презентували депутатам профільного комітету ВРУ

опубліковано 10 лютого 2020 року 20:59

Пріоритетні цілі Мінветеранів та шляхи їх досягнення, які були розроблені на виконання Програми дій Уряду, були презентовані депутатам Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів ВРУ.

Очільниця Мінветеранів та її заступники розповіли, що всі пріоритети були визначені та опрацьовані за результатами дослідження потреб ветеранів. Відтак вже цього року буде кардинально змінено принципи та стандарти надання медичних послуг. Мінветеранів розробило пакет додаткових медичних послуг для ветеранів, стандарти надання психологічної допомоги, ініціювало передачу від МОЗ 2 реабілітаційних центрів і на базі одного з них створило Центр захисту психічного здоров’я та тренінговий центр підготовки фахівців, які будуть надалі працювати з ветеранами та їхніми сім’ями. Заплановано запуск центру сімейної реабілітації, запровадження обов’язкового медичного огляду, створення профільних відділень з лікування наслідків контузій та залежностей.

Крім того розроблена стратегія забезпечення житлом, із застосуванням різноманітних механізмів, зокрема, кредитування, співфінансування. Триває робота над розробкою закону про територіальну оборону, спільно із РНБО.

Вже цього року заплановане відкриття ще ряду Ветеранських просторів в регіонах України, які мають стати фронт-офісами Мінветеранів на місцях.

Окремо зупинилися на питанні вшанування пам’яті ветеранів. Задля цього вже розроблено процедуру поховання захисників України – Церемоніал та ведеться розробка процедури коректного сповіщення про трагедію членів сім’ї.

Вирішується питання створення центрального військового кладовища та єдиного реєстру всіх поховань українських захисників, пам’ятних дощок, пам’ятників по всій Україні.
Під час презентації окремо зупинились на створенні Єдиного реєстру ветеранів із он-лайн системою Е-ветеран та на законопроєкті Про статус ветеранів війни.

Цей законопроєкт є альтернативою застарілого закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», який містить чимало «мертвих» тв недієвих норм. Проєкт нового закону був розроблений згідно сучасним потребам та відповідає актуальному запиту самих бенефіціарів. Цей законопроєкт розроблявся за безпосередньої участі тих, на кого він розповсюджується, а саме ветеранів війни, родин загиблих, постраждалих учасників Революції Гідності, родин Небесної Сотні.

«Заходи та програми для задоволення потреб ветеранів, їхньої соціалізації та якісної реабілітації передбачені у розробленому законопроєкті. Тому я сподіваюсь на його як найшвидше опрацювання депутатами Верховної Ради України, зокрема профільного комітету, та подальше внесення законопроєкту на розгляд Ради та його підтримку», - зазначила очільниця Мінветеранів Оксана Гаврилюк.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux