«Статус УБД отримають ті добровольці, які брали участь у бойових діях», – Юлія Лапутіна під час зустрічі з бійцями ТрО Полтави

Міністр у справах ветеранів України, член Ради національної безпеки і оборони України Юлія Лапутіна здійснила робочій візит до Полтави, де ознайомилася з досвідом оборони та поточною ситуацією у регіоні.

У межах візиту очільниця Мінветеранів разом із начальником обласної військової адміністрації Дмитром Луніним та головою Полтавської районної військової адміністрації Дмитром Романовим відвідала Навчально-тренувальний центр військ зв'язку.

Крім цього, Юлія Лапутіна поспілкувалася з командиром батальйону територіальної оборони, ветераном російсько-української війни Віталієм Козером. Він розповів про те, як Захисники готуються давати відсіч ворогу та зміцнюють обороноздатність регіону, а також поінформував про рівень забезпечення бійців тероборони. 

Юлія Лапутіна зазначила, що Мінветеранів продовжує активно працювати над оновленням системи соціального захисту Воїнів та їхніх родин. Та нагадала, що, відповідно до оновленого законодавства, кожен Захисник, який безпосередньо брав участь у бойових діях у складі бригад територіальної оборони та добровольчих формувань територіальних громад, має право отримати статус учасника бойових дій та відповідні соціальні гарантії від держави.

«Коли приймався закон, який надає добровольцям право на отримання статусу УБД з відповідними соціальними гарантіями, ніхто не знав, де розгорнеться театр воєнних дій. Тож, це право було надано по усій Україні, – розказала Юлія Лапутіна. – Проте відповідно Порядку надання статусу отримають його тільки ті, хто брав безпосередню участь у бойових діях. При Міністерстві діятиме комісія за участі представників відомств сектору безпеки та оборони, яка займатиметься цими питаннями».

Своєю чергою начальник обласної військової адміністрації Дмитро Лунін поінформував міністра про особливості комплектування підрозділів Територіальної оборони в області, а також добровольчих формувань територіальних громад. Він наголосив, що на Полтавщині ведеться відповідний реєстр добровольців, які в обов'язковому порядку складають присягу, підписують контракт і проходять відповідні навчання.

«Місто та область під надійним захистом вмотивованих Воїнів, як готові стійко боронити рідну землю та дати гідну відсіч російським окупантам», – підсумувала Юлія Лапутіна.
Інші статті