Широке залучення ветеранів до національно-патріотичного виховання сприятиме підвищенню рівня національної свідомості населення

20-21 жовтня у Києві пройшла V Міжнародна конференція з питань цивільно-військового співробітництва «Цивільний вимір у війнах сучасності: світові тенденції та перспективи». Учасники заходу обговорили тенденції розвитку системи захисту цивільного населення та державної політики України з цього питання в умовах сучасних збройних конфліктів та війни на Сході зокрема.

Участь у заході взяли представники міжнародних, громадських, неурядових організацій, центральних і місцевих органів виконавчої влади та силових відомств, а також провідні військові експерти з цивільно-військового співробітництва країн-членів Північноатлантичного альянсу.

Мінветеранів під час конференції представляв керівник експертної групи  з національно-патріотичного виховання Юрій Пустовій. За його словами, сьогодні дуже важливо ефективно підтримувати державну політику з національно-патріотичного виховання.

– Ветерани, це одна із тих категорій суспільства, яка безпосередньо зіштовхнулася з проблематикою національної ідентичності населення на Сході України та може дати об’єктивну оцінку рівня патріотичної свідомості серед громадян, – зазначив Юрій Пустовій. Широке залучення ветеранів до національно-патріотичного виховання, зокрема до військово-патріотичних проєктів для дітей та молоді чи початкової військової підготовки, у перспективі дозволить сформувати позитивний образ захисника України, поширити традиції героїзму ветеранів та підвищити престиж військової служби.

 В умовах гібридної війни в Україні та збройного конфлікту на Сході країни, особливо важливого значення набуває залучення до національно-патріотичного виховання місцевих ветеранів зі східних областей України, що межують з тимчасово окупованими територіями. В майбутньому це сприятиме формуванню безпекового середовища суспільства, широкої громадської підтримки та підвищенню рівня національної свідомості населення в регіоні.