портал в режимі тестування та наповнення
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Сергій Бессараб: «Мінветеранів спільно з профільним комітетом ВР працюватимуть над вдосконаленням законодавства у сфері захисту ветеранів»

опубліковано 28 квітня 2020 року 18:44

Міністр у справах ветеранів Сергій Бессараб переконаний, що налагоджена і плідна співпраця міністерства і комітету сприятиме виведенню  державної політики захисту, надання підтримки  та соціалізації ветеранів на якісно новий рівень вже найближчим часом.

Про це він сказав, під час зустрічі з головою Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів ВРУ Галиною Третьяковою та головою підкомітету з питань захисту прав  ветеранів Анатолієм Остапенком.

Сторони домовилися продовжити співпрацю робочих груп, до складу яких входять фахівці міністерства і профільного комітету і спільно працювати над створенням законопроекту «Про статус ветерана та членів сімей загиблих(померлих) Захисників України та ветеранів». Цей закон має  унормувати  поняття "ветеран" та визначити його статусу  і категорії.

За словами міністра,  питання з визначенням статусу ветеранів  дуже важливе і невідкладне.  Від нього залежить побудова механізму надання соціальної підтримки ветеранам та родинам загиблих воїнів.

Зі свого боку, Голова комітету Галина Третьякова повідомила, що сьогодні в процесі написання декілька законопроектів щодо надання статусу ветеранам, які мають бути опрацьовані, парламентсько-міністерською, комісією і  виведені  в один якісний закон.

Наразі в Україні діє ЗУ «Про статус ветеранів війни, гарантій їх соціального захисту», в якому, ветеранами війни є особи, які брали участь у захисті Батьківщині чи в бойових діях на території інших держав. Водночас, у тому ж законі є низка категорій ветеранів: учасник бойових дій, учасники війни, інваліди війни, члени сімей загиблих (померлих), ветерани військової служби, постраждалі під час Революції гідності, особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною.

Також, під час зустрічі домовилися об’єднати зусилля Комітету з новоствореною Робочою групою при Мінветеранів з питань запровадження пільгового ввезення транспортних засобів на митну територію України для ветеранів війни і  почати  напрацьовувати  майбутній  законопроект  щодо пільгового розмитнення автомобілів для  ветеранів.


Окремо обговорили необхідність проведення аудиту  усіх нині діючих послуг для ветеранів, які в окремих випадках, існують лише на папері.

Крім того фахівці Мінветеранів будуть залучені до роботи над законопроектом «Про деякі питання впровадження в Україні міжнародної кваліфікації функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров’я та Міжнародної кваліфікації функціонування обмеження життєдіяльності та здоров’я дітей і підлітків», яким передбачено ліквідацію в Україні  медико-соціальної експертної комісії і впровадження нового мультидисциплінарного підходу з надання  реабілітаційних послуг.

Мова йде про впровадження такої системи, яка супроводжуватиме особу, що отримала інвалідність від етапу надання статусу до повної реабілітації та адаптації в суспільстві.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux