Рівний з рівним: Понад 200 осіб вже подали заяви на конкурс посад помічників ветерана у пілотному проєкті Мінветеранів

Триває прийом заяв на конкурс посад помічників ветерана у пілотному проєкті Міністерства у справах ветеранів України, що стартував у Вінницькій, Дніпропетровській, Львівській та Миколаївській областях.  

Станом на 18 липня отримано 202 заяви переважно від ветеранів, членів їхніх сімей та загиблих Воїнів, які готові за принципом “рівний з рівним” допомагати Захисникам і Захисницям реінтегруватися до мирного життя після повернення з фронту.

“Найближчим часом перші кандидати отримають запрошення на другий етап відбору – співбесіди у пілотних громадах”, – повідомила директор директорату стратегічного планування та європейської інтеграції Мінветеранів Світлана Березіна.

Зазначимо, що кандидати на посади помічників ветерана, які мешкають у згаданих чотирьох регіонах, можуть подаватися на конкурсний відбір для участі у цьому проєкті винятково за допомогою інформаційного порталу Е-ветеран (https://eveteran.gov.ua).

Наразі триває другий етап прийому заяв, за тиждень прийде час третього. Це зроблено для того, щоб всіх відібраних на конкурсній основі осіб одразу відправляли на фахове тритижневе навчання у центри ветеранського розвитку, що розпочнеться 1 серпня. Далі триватиме їхнє працевлаштування у сервісних офісах громад, що взяли участь у експерименті, та закріплення ветеранів за своїм помічником.

“Максимальне навантаження на одного помічника ветерана становитиме ареал до 100 клієнтів. Проте цей показник корегуватиметься за результатами апробації, оскільки в цій роботі дуже активно залучатимуть цифрові інструменти, які сприяють автоматизації і спрощенню офісного функціоналу. Загалом до реалізації проєкту заплановано залучити 400 помічників. А на майбутнє є перспектива запровадження нової спеціальності “фахівець із супроводу ветерана” на вільному ринку праці, – зазначила Світлана Березіна.

Тоді всі охочі зможуть отримати професійні знання у вишах і долучатися до такої затребуваної діяльності як сприяння реінтеграції Захисників і Захисниць у цивільне життя, а також професійної допомоги родинам загиблих Героїв.