Посольство Франції в Україні cприятиме Мінветеранів в реалізації проєктів з реабілітації та адаптації захисників до мирного життя

Міністерка у справах ветеранів України Юлія Лапутіна зустрілася з Надзвичайним та Повноважним Послом Франції в Україні Етьєном де Понсеном.

Юлія Лапутіна відзначила важливість підтримку Французькою Республікою незалежності та територіальної цілісності України, важливу роль Франції у «Нормандському форматі» та політичну підтримку курсу України на європейську та євроатлантичну інтеграцію.

– Ми зацікавлені у розвитку діалогу щодо обміну методиками фізичної та психологічної реабілітації тих, хто повертається з війни, налагодження контактів між ветеранськими організаціями Франції та України. Актуальним для України залишається питання доступності до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури для ветеранів, які користуються інвалідними візками, зокрема спортивних залів та стадіонів, – зазначила міністерка у справах ветеранів України.

Юлія Лапутіна подякувала Франції за надану допомогу дітям загиблих захисників та діючих військовослужбовців в організації  зимового табору «Спартанки» у с. Славське Львівської області, в якому минулого року відпочило 80 українських дітей від 11 до 13 років.

Міністерка також поділилася планами щодо створення Ветеранського фонду, який дозволить посилити належну підтримку наших захисників та їхніх родин і реалізацію ветеранських програм, зокрема житлової допомоги постраждалим від війни на Донбасі.

За словами Посла Французької Республіки, під час перебування на Сході України він був вражений самовідданістю та стійкістю українських воїнів, чоловіків і жінок.

За його словами, посольство опікується проблемами жінок-ветеранок, питанням гендерної рівності, зокрема, в контексті  подолання соціальних стереотипів.

– Питання рівності між чоловіками і жінками є одним з пріоритетів діяльності влади Франції. Україна також приєдналася до «Партнерства Біарріц» – міжнародної ініціативи рівних прав і можливостей для всіх. В червні цього року заплановано проведення форуму «Партнерства Біарріц», де будуть підбивати підсумки діяльності й виконання зобов’язань країн-учасників. Питання рівності можливостей між чоловіками та жінками, які пройшли війну, могло би бути порушено з цієї нагоди, – зазначив Етьєн де Понсен.

Надзвичайний і Повноважний Посол Франції розповів, що частина французьких військових перебувають у гарячих точках, тому питання їхнього відновлення й реабілітації для Франції актуальне.

 Він також запевнив Юлію Лапутіну, що Франція продовжить підтримувати Україну і допомагати постраждалим на Донбасі.

Інші статті