портал в режимі тестування та наповнення
  • A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Підписано Меморандум про співпрацю між Мінветеранів України та Полтавською ОДА

опубліковано 09 серпня 2019 року 20:32

Сьогодні з ініціативи Міністерства у справах ветеранів України та Полтавської ОДА відбулася Координаційна рада з надання допомоги учасникам АТО/ООС та членам їх сімей у Полтавській області. У ній взяли участь перший заступник міністра у справах ветеранів України Григорій Галаган, т.в.о голови Полтавської ОДА Олег Пругло, в.о. голови Полтавської обласної ради Анатолій Ханко.

Серед найголовніших тем обговорення – визначення статусу учасників бойових дій, пільгове забезпечення житлом, підтримка їхнього бізнесу.

 «Ми вже підготували кілька постанов і законопроектів щодо захисту ветеранів. Міністерство постійно працює у відповідному напрямку, і ми сподіваємося на прискорення змін, як тільки розпочне свою роботу новий склад Верховної Ради», - зазначив Григорій Галаган.

На Координаційній раді обговорили й питання статусу ветеранів, учасників бойових дій, їх родин.

«Ми зараз працюємо над фундаментом, щоб привести всю законодавчу базу до ладу. І одночасно створюється Єдиний державний реєстр ветеранів війни. Він уже був затверджений на останньому урядовому комітеті, чекаємо засідання уряду» - наголосив перший заступник Міністра у справах ветеранів.

Відповідний статус на Полтавщині вже узгоджений в обласних програмах облдержадміністрації та обласної ради. Родини добровольців отримують допомогу відповідно до обласної програми, після того як профільна комісія затвердить такий статус.

Григорій Галаган відзначив, що державна програма надання пільгового житла для ветеранів працює на недостатньому рівні. Водночас він схвально відгукнувся про досвід Полтавщини, де за допомогою обласного бюджету вдається частково компенсувати придбання такого житла ветеранами. На його думку, область – одна із найкращих в Україні й за забезпеченням пільгових транспортних перевезень учасників АТО /ООС.

Слід зазначити, що на Полтавщині діти загиблих (померлих) учасників АТО/ООС отримують виплати з обласного бюджету. Також тут діє обласна Комплексна програма соціального захисту та соціального забезпечення населення області, якою передбачено надання додаткових соціальних гарантій учасникам АТО/ООС, членам сімей загиблих (померлих) учасників АТО/ООС.

Наприкінці Координаційної ради Григорій Галаган та Олег Пругло підписали Меморандум про співпрацю між Міністерством у справах ветеранів України та Полтавською обласною державною адміністрацією.

Джерело: Полтавська ОДА