Олександр Терещенко «Держава працює над створенням необхідних умов для повноцінного повернення ветеранів до життя в суспільстві»

Про це  заступник міністра у справах ветеранів України Олександр Терещенко сказав сьогодні, під час телевізійного ефіру у програмі «Ранок на Суспільному» на телеканалі UA: Суспільне.

За словами Олександра Терещенка, одна з державних програм – програма соціальної і професійної адаптації людей, які повертаються з війни. Цією програмою з 2015-го по 2019-й роки скористалося близько 23 тисяч ветеранів.

– Ми розуміємо, що це дуже мало. Тому Мінветеранів активно розвиває цей напрямок діяльності. Нещодавно ми підписали меморандум про співпрацю з Запорізьким національним університетом, раніше такий же меморандум був підписаний з Уманським національним університетом садівництва, – зазначив Олександр Терещенко.

Підписані документи передбачають взаємодію Мінветеранів та навчальних закладів з питань обміну інформацією для реалізації ветеранських освітніх проектів.

– Ветерану не повинні пропонувати роботу лише тому, що він ветеран. Ми прагнемо досягти того, що наші ветерани стануть конкурентно спроможними на ринку праці через свою активність і фахову підготовленість, – сказав Олександр Терещенко.

 За словами заступника Мінветеранів, сьогодні  в України  є понад 400 тисяч ветеранів російсько-української війни.

– Це досить великий суспільно-активний ресурс держави. Проте багато з них мають травмування, захворювання, психологічні проблеми. Можна нескінченно пропонувати роботу людині, але якщо через свій психологічний стан чи інші проблеми він не зможе виконувати свої функції, це не принесе користі. І тут важливо адаптувати ветерана до суспільного життя через проведення медичної і психологічної реабілітації. У цьому напряму у нас ще також дуже багато роботи, – зазначив заступник міністра.

Водночас, за словами Олександр Терещенка, для досягнення поставленої мети важлива робота не лише з категорією ветеранів.

– Є необхідність покращувати культуру сприйняття і спілкування чиновників, підприємців, звичайних громадян з ветеранами та родинами загиблих. Тому що зараз досить часто ми чуємо про відсутність такої культури. Над цим теж працює Мінветеранів.

ВІДЕО - https://www.youtube.com/watch?v=ZW0GSlC52F4&fbclid=IwAR3-3cWDklDRRl40GM0DMDvOqpgGttYT7V3aN3XfFlR2-aLOdcnTmRK87Sw