портал в режимі тестування та наповнення
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Оксана Коляда щодо справи Павла Шеремета

опубліковано 14 грудня 2019 року 10:59

"Перш за все, підозрюваних Влада та Інну Грищенко, Андрія Антоненка, Юлію Кузьменко, Яну Дугарь – знаю особисто. 

Всі вони – визнані авторитети у ветеранському та волонтерському русі. Перебіг справи, обвинувачення – все це дуже болить особисто мені.

Але зараз вийду тільки з офіційною позицією. 

Перше. 

Публічність процесу. З одного боку вважаю це великим плюсом, оскільки всі зацікавлені сторони мають змогу слідкувати за перебігом і давати свою оцінку, вживати відповідних дій.

Друге. 

Оскільки всі з підозрюваних є беззаперечними авторитетами у ветеранському і волонтерському русі, відділяти справу від образу усього руху вже не вийде. Чим би не закінчилась ця справа – програє держава, насамперед репутаційно.

Третє. 

Хочу нагадати про принципи верховенства права та презумпцію невинуватості. Ступінь вини кожного з підозрюваних визначить тільки суд. 

Четверте. 

Мінветеранів буде виконувати свої прямі функціі по відношенню до бенефіціарів. Ми готові надати весь спектр правової допомоги, не даючи при цьому оцінку справи по суті.

П’яте і головне.  

З огляду на чутливість теми, суспільну значимість фігури самого Павла Шеремета, а також фігур підозрюваних, рівень доказової бази має бути абсолютно ПЕРЕКОНЛИВИМ. Для всіх. У разі, якщо виникатимуть найменші сумніви у адекватності підозр, репутаційні ризики держави будуть збільшені у рази.

І останнє. 

Звертаюся до всіх – чиновників, правоохоронців, журналістів, ветеранів, волонтерів. Ми всі хочемо жити у правовій держави, із сильними інституціями громадянського суспільства. 

Навіть не прошу, вимагаю – слідкуйте за формулюваннями, вивіряйте кожне слово коли даєте оцінку людям та діям. Є правові рамки, а є ще морально-етичні. 

Вбивство Павла Шеремета має бути розслідуваним. Але так, щоби ні у кого в державі не виникало сумніві щодо доказової бази. 

Образ ветерана і волонтера – це образ героя і захисника. І він ніяк не може бути поєднаним із образом вбивці".

Оксана Коляда Міністр у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України.