Національне військове меморіальне кладовище отримало в постійне користування земельні ділянки для будівництва НВМК

Сьогодні державна установа “НВМК”, яка є замовником будівництва Національного військового меморіального кладовища, зареєструвала право постійного користування земельними ділянками для його будівництва.

Дві ділянки знаходяться у межах Гатненської територіальної громади, що на Київщині, поблизу села Мархалівка та Південного кладовища (Віта Поштова). Загальна площа складає понад 265 гектарів, з яких більше 120 гектарів безпосередньо займатимуть безпосередньо поля для поховань, колумбарій, крематорій, релігійні споруди, музейний комплекс та інші об’єкти для забезпечення почесних поховань Захисників та Захисниць.

Відтепер починається новий динамічний розвиток проєкту. Якщо раніше НВМК займалася проектуванням ділянки та плануванням наступних етапів, то фактично відсьогодні вже можуть розпочинатися підготовчі роботи до будівництва. Крім того, Мінветеранів вже розроблено проєкт порядку утримання та охорони НВМК, що встановлюватиме правила поводження, перебування, заборон, розміщень та облаштування місць поховань тощо. Наразі робота щодо НВМК перейшла від «кабінету» до будівельного майданчику”, – пояснює в.о. міністра у справах ветеранів Олександр Порхун.

Ми прагнемо якнайшвидше почати будівництво Національного військового меморіального кладовища. Саме з цією метою ескізний проект, авторські права на який належить ДУ “НВМК”, розбито на кілька черг будівництва, які будуть будуватися не одна після одної, а паралельно, що також сприятиме ефективному використанню часу для зведення одного з найважливіших об’єктів пам’яті національного значення”, – зауважує директор державної установи “Національне військове меморіальне кладовище” Ярослав Пронюткін.

Нагадаємо, що нещодавно Кабінет Міністрів України ухвалив постанову про спрощення процедури видалення зелених насаджень.

Вже створюється комісія з обстеження зелених насаджень, що підлягають видаленню під час виконання підготовчих та/або будівельних робіт і експлуатації НВМК.

Проєкт НВМК передбачає максимальне збереження. Уся деревина внаслідок санітарної рубки та відповідних проєктних рішень буде безоплатно передана на потреби Збройних Сил України.

Раніше, Кабінет Міністрів України затвердив порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для створення Національного військово-меморіального кладовища.

Національне військове меморіальне кладовище – загальнонаціональне місце вшанування та увічнення пам’яті загиблих захисників і захисниць України.

Меморіальний комплекс передбачає наявність військового кладовища з усіма необхідними ритуальними спорудами для організації почесних поховань загиблих, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України.

Тут також буде збудований музейний комплекс, який увічнить пам'ять загиблих та зафіксує для майбутніх поколінь їхній внесок у захист української державності.