На ХІ Книжковому Арсеналі за сприяння Мінветеранів будуть представлені понад 25 ветеранських видань про російсько-українську війну

Під час ХІ Міжнародного фестивалю “Книжковий Арсенал”, що проходитиме у Києві 22-25 червня, у просторі ярмарку буде спеціальна секція видань про російсько-українську війну. Ветеранську літературу презентуватимуть безпосередньо її автори за сприяння Міністерства у справах ветеранів України.

Це будуть книги про війну, написані як військовими, так і цивільними, волонтерами, свідками подій, а також книги, що видані ветеранськими видавництвами – всього понад 120 видань. Більше 25 з них за безпосереднього авторства ветеранів війни.

Основною темою представлених видань буде російсько-українська війна від 2014 року та події, що пов’язані з повномасштабним російським вторгненням: документалістика, художня проза, поезія, свідчення з окупації, свідчення переселенців, фотоальбоми тощо.

Серед них – “Битва за Ірпінь” Петра Щербини, “Нава”.“Азов” Валерія Суботіна, “Мисливці за градама” Андрія Кириченка, “Війна, яка змінила нас” Катерини Пилипчук, “Словник війни” Остапа Сливинського та інші видання.

Також у секції буде стенд з дитячою літературою про війну, яка допоможе батькам підтримати дітей та сформувати світогляд щодо подій сьогодня.

“Ветеранські книжки, що будуть представлені на Книжковому Арсеналі – це нові сторінки української національної спадщини, яка буде вивчатись у наступних поколіннях. Ветеранська тематика вже є потужним напрямом у сучасній літературі. Я хочу, щоб цю літературу читали, щоб вона була перекладена іншими мовами, щоб люди у світі знали про події в Україні та ціну нашої перемоги”, – говорить міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна.

Ознайомитися з ветеранською літературою та придбати її можна у секції В4 “Книга про російсько-українську війну”, що розташовуватиметься біля сцени 1 у лівому крилі Мистецького Арсеналу. Цьогоріч оператором цієї секції є наші партнери – муніципальна книгарня “Сяйво книги”.

Крім того, 23-25 червня у цій локації можна буде взяти безпосередню участь у автограф-сесіях з авторами ветеранської літератури та представниками видавництв, зокрема, з Тетяною Пилипець, Олександром Солоньком, Марією Міняйло, Андрієм Пермяковим та іншими.  

Тож запрошуємо усіх бажаючих відвідати ХІ Міжнародний фестиваль “Книжковий Арсенал” та нагадуємо, що для учасників бойових дій, військовослужбовців, членів сімей загиблих вхід безкоштовний!

Ознайомитись з програмою подій фестивалю можна тут: https://book.artarsenal.in.ua/podiyi/