Мінветеранів започатковує співпрацю з компанією Apple


Керівництво компанії Apple готове сприяти Міністерству у справах ветеранів України у питаннях цифровізації ветеранських сервісів і розвитку системи психологічної реабілітації, а також залучати власну продукцію до цих процесів.

Про це йшлося під час онлайн-зустрічі міністра у справах ветеранів України Юлії Лапутіної з віце-президентом і CIO компанії Apple Марком Ленноном.

Участь у зустрічі також взяли заступники міністра Ігор Безкаравайний, Олексій Ілляшенко та Володимир Левчук.

Учасники обговорили нагальні проблеми, які існують у ветеранських спільнотах України та Сполучених Штатів Америки, а також шляхи їхнього розв’язання. Особливий акцент зробили на питаннях цифровізації ветеранських послуг і психологічної реабілітації бійців, особливо мешканців віддалених населених пунктів.

Зустріч вийшла динамічною і щирою. Марк Леннон – ветеран, має досвід роботи заступником міністра у справах ветеранів губернатора Каліфорнії, а також радником Міністерства у справах ветеранів США. Тому є абсолютно залученим у ветеранські питання.

Віце-президент компанії Apple зацікавився, зокрема, інформацією про учасників бойових дій, які потребують психологічного відновлення, а також запропонував свою допомогу в переведенні державних послуг для учасників бойових дій в онлайн.

«Ми готові ділитися своїм досвідом у цифровізації послуг для ветеранів, веденні та обробці електронних історій стану їхнього здоров‘я, зокрема з використанням нашої продукції, – зазначив Марк Леннон. – У нашій країні можна виділити дві категорії учасників бойових дій: ветерани війни в Іраку – молодше покоління, і старші люди, учасники Корейської та В‘єтнамської воєн. Перші здебільшого потребують психологічної допомоги, сприяння в отриманні житла та працевлаштуванні. Друга категорія потребує допомоги у відновленні свого здоров‘я, зокрема через поважний вік. Тож у цих питаннях ми маємо досвід, яким готові ділитися з українською стороною».

Міністр у справах ветеранів Юлія Лапутіна розказала про виклики, які стоять перед Україною та ветеранською спільнотою.

«Сьогодні один з пріоритетів – допомогти тисячам Захисників і Захисниць, які не мають вільного доступу до отримання повного комплексу державних послуг через стан здоров’я чи віддалене місце проживання. Для цього команда Міністерства активно працює над цифровізацією усіх ветеранських сервісів. Сьогодні ми будуємо сучасну систему психологічної реабілітації бійців на заміну застарілій радянській системі. Завдяки ній кожен ветеран зможе отримати фахову допомогу в будь-якому куточку країни, попередньо подавши заяву онлайн», – розповіла Юлія Лапутіна.

За результатами зустрічі сторони домовилися про подальшу співпрацю у перелічених питаннях.

«Для того, щоб предметно обговорити всі ці важливі питання, необхідно витратити півдня, не менше», – зазначив віце-президент Apple Inc.

Наступний крок, який планується у межах роботи Мінветеранів і компанії Apple, – візит Марка Леннона до України та початок реалізації всіх обговорених ініціатив.