Мінветеранів винесло на громадське обговорення проект постанови про утворення Українського ветеранського фонду

Міністерство у справах ветеранів України розробило та винесло на громадське обговорення проєкт постанови про утворення Українського ветеранського фонду - бюджетної установи, яка надаватиме підтримку проєктам, стартапам, іншим ініціативам  ветеранів війни, постраждалим учасникам Революції Гідності  та членам сімей загиблих.

За словами міністерки у справах ветеранів Юлії Лапутіної, утворення Українського ветеранського фонду допоможе залучити  фінансові та матеріально-технічні ресурси для реалізації програм і проєктів спрямованих на реінтеграцію ветеранів до активного суспільного життя, відновлення  фізичного і психічного здоров’я, підвищення професійного і освітнього рівня   ветеранів та ведення  підприємницької діяльності.

«Створення Фонду свідчитиме про докорінну зміну ветеранської політики з боку держави. Фонд буде стартовим майданчиком для підтримки ветеранського бізнесу, у тому числі за рахунок надання міжнародно технічної допомоги», - розповіла Юлія Лапутіна.

Неупередженість прийняття рішень, прозорість та публічність діяльності, ефективні елементи контролю й аудиту з боку міжнародних та вітчизняних донорів мають забезпечити довіру до Фонду як до інституції, впевненість у стабільності його функціонування.

Відповідно до Положення про Український ветеранський Фонд, він буде неприбутковою організацією, що фінансується за рахунок коштів державного бюджету, добровільних внесків урядів, агентств та установ іноземних країн, міжнародних фінансових та інших організацій, цільових грантів, а також коштів інших донорів, благодійних внесків, інших джерел не заборонених законодавством України.

Органами управління Фонду є Наглядова рада і Дирекція.

До складу Наглядової ради, яка є вищим керівним органом Фонду, входитимуть 9 осіб – по три представники від Мінветеранів, від громадських об’єднань ветеранів та членів їх сімей, та від міжнародних та інших донорів, які співпрацюють з Мінветеранів та Фондом. Вони обиратимуться на строк у 3 роки та не можуть обіймати посаду понад два строки поспіль.

Громадське обговорення проекту триватиме до 20 квітня 2021 року.

Пропозиції приймаються у письмовому та/або електронному вигляді на адресу Міністерства у справах ветеранів України: провулок Музейний, 12, м. Київ, 01001, е-mail: o.fabrycheva@mva.gov.ua.

Додатка інформація: 050-310-89-40.

З проєктом постанови можна ознайомитися за посиланням: https://bit.ly/32dL1sK

Інші статті