Мінветеранів та УКФ підписали меморандум про співпрацю в межах нової конкурсної програми 

Сьогодні, 20 листопада, Міністерство у справах ветеранів України та Український культурний фонд підписали меморандум про співпрацю та оголосили про оновлення конкурсної програми УКФ «Культура+» у 2021 році.

Програма «Культура+» націлена на посилення інтеграції культури в щоденні громадські та бізнесові практики, розширення розуміння ролі культури в житті суспільства, розвиток міжгалузевої співпраці. Мінветеранів стало партнером програми в лоті «Культура і ветерани».

Пріоритетами цього лоту є:

  • підтримка культурно-мистецьких проектів, що сприяють реінтеграції ветеранів, а саме учасників бойових дій, що брали участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, та членів їхніх сімей;
  • реабілітація ветеранів, а саме учасників бойових дій, що брали участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, засобами культури та мистецтва;
  • створення нових та поширення існуючих комеморативних практик про учасників та події відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, формування колективної пам’яті.

Заступник міністра у справах ветеранів Олександр Терещенко закликав учасників подавати заявки на конкурс ідей в межах ЛОТ-у «Культура і ветерани» та наголосив, що Мінветеранів надасть експертну допомогу під час освітньої програми для заявників.

«Дуже важливо, щоб ветерани, повертаючись з війни, інтегрувалися в суспільство. Після війни людині хочеться реалізувати себе в чомусь новому, в чому вона себе раніше не пробувала. Тому зараз ми бачимо цілий сплеск розвитку ветеранської культури. Це і ветеранські театри, і фільми, які знімають ветерани, і пісні, і ветеранська література, якої з 2014-го року нараховується вже більше півтисячі видань. Для ветеранів це не лише можливість реалізувати себе в творчості. Це також інтеграція в суспільство і певна реабілітація та сублімація свого досвіду, отриманого на війні, яким можна і треба поділитися з суспільством. І цей досвід не має на меті травмувати суспільство і намалювати страшні картини, а дати долученість до тої епохи, в яку ми живемо. Ми живемо в важкий, карколомний, драматичний, але дуже важливий час – важливий для всієї нації. І мені здається, що це найважливіша сторона», – заступник міністра у справах ветеранів Олександр Терещенко.

«Дуже важливою є робота з ветеранами війни. Зараз дуже багато виникає ініціатив в плані творчої реалізації, ресоціалізації, реінтеграції та комеморації ветеранів війни», – також зазначила виконавча директорка Українського культурного фонду Юлія Федів.

Подати заявку на конкурс ідей в межах лоту «Культура і ветерани» можуть юридичні особи всіх форм власності або фізична особа-підприємець, що зареєстрована на території України відповідно до чинного законодавства не менше, ніж за рік на дату оголошення конкурсу та має відповідний досвід діяльності з прямою цільовою аудиторією – ветеранами, а саме учасниками бойових дій, що брали участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, та членами їхніх сімей. Заявки приймають від сьогодні і до 15 січня 2021 року.

Інші статті