Мінветеранів створило секторальну робочу групу з координації міжнародної допомоги українським захисникам

У понеділок, 4 жовтня, Міністерство у справах ветеранів України провело перше засідання секторальної робочої групи «Соціальний захист ветеранів». Її основною метою є координація міжнародної технічної допомоги задля реалізації реформ.

Участь у першому засіданні взяли міністерка у справах ветеранів України Юлія Лапутіна, заступник міністра у справах ветеранів Олексій Ілляшенко, представники посольств, міжнародних організацій та міністерств.

«Мінветеранів вдячно за зацікавленість міжнародних партнерів до ветеранської політики. Важливо, щоб вона реалізовувалася системно та по усіх напрямах: соціальний захист, медична та психологічна реабілітація, реінтеграція захисників, – наголосила Юлія Лапутіна. – В Україні понад сім років триває війна. За цей час ми отримали багато допомоги від міжнародних партнерів. Однак, проаналізувавши ситуацію, дійшли висновку, що сьогодні нам потрібна секторальна група для допомоги ветеранам у систематизованому ключі».

Задля системної допомоги захисникам за ініціативи Мінветеранів було створено секторальну групу з соціального захисту ветеранів. До неї увійшли, зокрема, представники Посольства США в Україні, Посольства Великої Британії, Посольства Республіки Хорватія, Посольства Австралії, Посольства Швеції, Посольства Нідерландів, Посольства Польщі, Посольства Франції, Посольства Японії, Посольства Мальтійського Ордену, Представництво ЄС в Україні, Представництва Світового Конгресу Українців в Україні. Також до складу групи увійшли представники IREX, МОМ, Фонду Східна Європа, Міжнародного фонду «Відродження», Програми НАТО з переходу з військової кар’єри на цивільну, ООН Жінки, Міжнародного Фонду соціальної адаптації, Координатора Проектів ОБСЄ в Україні. 

З українського боку до групи приєдналися Міністерство фінансів України, Міністерства оборони, Міністерства соціальної політики, Міністерство молоді та спорту, Міністерство внутрішніх справ, Міністерство регіональної політики, Міністерство реінтеграції тимчасово окупованих територій, Міністерство цифрової трансформації, Міністерство охорони здоров’я.

«Я високо ціную, що сьогодні ви тут, і те, що ви робите для ветеранів. Ми міцніємо разом», – зазначила Юлія Лапутіна.  

Співголова секторальної робочої групи – Перший секретар Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні, керівник Програми реінтеграції ветеранів Бюро з питань конфліктів та стабілізації – Тревор Бойд наголосив, що створення секторальної робочої групи – це потужна ініціатива для розвитку ветеранської політики.

«Чудовий початок – ми разом, ми об’єднані. І тепер наша допомога буде згуртованою», – сказав Тревор Бойд.

Заступник міністра у справах ветеранів Олексій Ілляшенко презентував чотири підгрупи, у яких наразі проходитиме робота секторальної групи. Це, зокрема, «Перехід з військової кар’єри до цивільного життя», «Медична, соціальна та психологічна реабілітація ветеранів», «Захист прав ветеранів», «Ветеранський розвиток, профорієнтація та підтримка ветеранського підприємництва».

«Ми говоримо про прозорість нашої роботи, професійність та раціональність у використанні допомоги, яка буде надана нашими міжнародними партнерами», – сказав Олексій Ілляшенко.

Радниця міністра у справах ветеранів Світлана Кашенець під час зустрічі презентувала міжнародним партнерам Український ветеранський фонд, який запрацює з 2022 року, розповіла про його цілі та завдання.

«Український ветеранський фонд – це один з важливих напрямів ветеранської політики, який ми реалізовуємо спільно з українськими та іноземними партнерами. Основні його завдання – підтримка ветеранських проєктів», – зазначила Світлана Кашенець.

Також під час засідання секторальної групи були визначені три кандидати від міжнародних партнерів, які увійдуть до наглядової ради Українського ветеранського фонду – перший секретар Посольства США в Україні Тревор Бойд, перший секретар Посольства Великої Британії Домінік-Гайдн Брейтвейт та керівник Програми НАТО з переходу з військової кар’єри на цивільну Олександра Огороднікова. Загалом наглядова рада складатиметься з дев’яти осіб – по троє представників від Мінветеранів, міжнародних організацій та громадських об’єднань.


Інші статті