Мінветеранів презентувало фахівцям місцевих органів влади можливості інформаційного ресурсу “е-Ветеран”

У п'ятницю, 17 лютого, під час онлайн-наради з представниками Української асоціації районних та обласних рад і Всеукраїнською Асоціацією об`єднаних територіальних громад фахівці Міністерства у справах ветеранів України презентували роботу і можливості інформаційного ресурсу “е-Ветеран”(https://eveteran.gov.ua).

Участь у заході взяли понад 420 працівників місцевих органів влади зі всієї України.

“е-Ветеран” створено фахівцями Мінветеранів на базі Єдиного державного реєстру ветеранів війни як сучасний цифровий інструмент інформування та надання кваліфікованих послуг українським ветеранам і ветеранкам, членам їхніх сімей і родин загиблих Воїнів, розповіла Тетяна Калита, заступник міністра у справах ветеранів України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації.

На сайті eveteran.gov.ua можна отримати вичерпну інформацію щодо питань соціального захисту, про надання статусів, а ідентифікувавшись за допомогою електронно цифрового підпису – скористатися цифровими ветеранськими послугами.

Наразі вже доступні: послуга з надання підтримки ветеранам-особам з інвалідністю внаслідок війни І-ІІ груп, за якою можна отримати 16 тисяч гривень від Червоного Хреста України, а також подати онлайн заявку на участь у Всеукраїнських змаганнях “Ігри Нескорених” 2023 року.

“Для нас, Мінветеранів, вкрай важливо в межах провадження системи переходу від військової кар'єри до цивільного життя  розробити прозорий цифровий інструментарій, – наголосила Тетяна Калита. – Щоб людині не потрібно було нікуди йти, шукати ЦНАП, робити паперові копії – все можна зробити за кілька хвилин зі смартфону або з комп'ютера, без черг і бюрократії в будь-якій громаді України. І ми над цим плідно працюємо. Наприклад, послуга з реєстрації на Всеукраїнські змагання “Ігри Нескорених” – це перший крок до розвитку ветеранського спорту у громадах. Далі – більше”.

Заступниця міністра закликала присутніх працівників місцевих органів влади активно долучатися до використання ресурсу “е-Ветеран”, поширювати його можливості серед місцевих ветеранських спільнот, а також тримати зворотній зв'язок з Мінветеранів. “Ми просимо вас інформувати про вже надані послуги ветеранам та їхнім рідним, аби уникнути дублювання. Наші фахівці готові в будь-який час проконсультувати по всім проблемним питанням, надати технічну допомогу”, – звернулася Тетяна Калита до учасників зустрічі.

Президент Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування “Українська асоціація районних та обласних рад” Сергій Чернов зазначив на важливості практичного використанням електронного сервісу "е-Ветеран". За його словами, ця платформа стане важливим інструментом для інформування та надання кваліфікованих послуг усім ветеранам України відповідно до їхнього статусу.

“Звертаюся до всіх фахівців українських громад, хто постійно комунікує з ветеранськими спільнотами – поширюйте серед наших Захисників та Захисниць інформацію про роботу й можливості електронного сервісу "е-Ветеран". Також будьте на постійному контакті з фахівцями Мінветеранів, щоб спільною роботою спростити надання належних захисту і послуг кожному і кожній, хто захищав і продовжує захищати Україну”, – зазначив Сергій Чернов.