Мінветеранів і Координатор проектів ОБСЕ в Україні працюватимуть над розбудовою національної системи реабілітації постраждалих внаслідок збройної агресії на Сході України

Про це йшла мова, під час онлайн-конференції Міністра у справах ветеранів України Сергія Бессараба із Координатором проектів ОБСЕ в Україні Генріком Вілладсеном.

Міністр подякував представництву ОБСЕ в Україні за роботу, яку вони здійснюють в напрямку підтримки постраждалих внаслідок війни на Сході щодо надання допомоги ветеранам в процесі психологічної адаптації.

Сергій Бессараб відзначив, що розроблені за участі місії ОБСЕ «Методичні рекомендації щодо оцінки ризиків виникнення конфліктів у громадах Донецької, Луганської, Херсонської областей» - важливі дослідження на які, в тому числі, орієнтуватиметься міністерство, при формуванні подальших пріоритетів в роботі.

В свою чергу, Генрік Вілладсен розповів, що сьогодні місія ОБСЕ продовжує моніторити ситуацію в Донецькій і Луганській областях і окремо працює в напрямку психологічної підтримки постраждалих внаслідок військового конфлікту та готове надати тренінгову допомогу працівникам міністерства щодо організації роботи з психологічної реабілітації ветеранів та родин загиблих.

Сторони домовилися, розпочати розбудову національної системи реабілітації постраждалих внаслідок збройної агресії на Сході України. Зокрема, в рамках співпраці, обладнати тренінговий простір в Центрі психологічного здоров’я та реабілітації ветеранів та розпочати підготовку інформаційного онлайн довідника з наявної допомоги постраждалим внаслідок конфлікту.

В онлайн конференції взяла участь менеджер національного проекту  «Соціальна і психологічна реабілітація населення, постраждалого внаслідок конфлікту» Лідія Малогулко та менеджер національного проекту «Діалог заради реформ і суспільного єднання в Україні» Роксолана Мельник, з якими Мінветеранів також продовжать співпрацю.

Довідково: Детально ознайомитися із Методичними рекомендаціями щодо оцінки ризиків виникнення конфліктів у громадах можна за посиланням: https://www.osce.org/uk/project-coordinator-in-ukraine/450472?download=true

Інші статті