Мінветеранів готове співпрацювати з регіонами у питаннях цифровізації ветеранських послуг

Мінветеранів готове співпрацювати з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування у питаннях цифровізації ветеранських послуг.

Про це під час робочої поїдки до Одеси заявила міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна.

Як розповів голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький, Одеська область стала пілотною у впровадженні проєктів цифрового розвитку регіонів.

«Одеська область визначена як пілотний проєкт з цифровізації. Головне завдання, яке ми ставимо перед територіальними громадами, – опанувати не тільки теорію, а й практику для використання всіх державних субвенцій, які сьогодні залучаються до одеського регіону. Це – перспективний напрям, у якому нам необхідно діяти спільними зусиллями», – сказав Сергій Гриневецький.

Своєю чергою Юлія Лапутіна зазначила, що Мінвететранів активно працює у напрямі цифровізації ветеранських послуг.  

«Ми готові співпрацювати у питаннях цифровізації, адже діджиталізація ветеранських послуг є для нас пріоритетною. Наразі Мінветеранів взаємодіє у синергії з Міністерством цифрової трансформації України. Одним із проєктів, який буде корисний Одеській області, є прокладення інтернету до сільської місцевості, де також проживають ветерани. Це дозволить українським захисникам мати більшу спроможність в отриманні цифрових послуг. Це – дуже важливо, – наголосила Юлія Лапутіна. – Також ми сподіваємося, що до кінця року запрацює Єдиний реєстр ветеранів війни, який буде інструментом для систематизації політики і розширення сервісів для ветеранів. Крім цього, наступного року запрацює електронний кабінет ветерана та повноцінно запуститься онлайн-платформа G2VEI для ветеранського розвитку і бізнесу».

Також очільниця Мінветеранів розповіла, що за підтримки ОБСЄ Міністерство розробило інформаційно-довідкову систему з питань санаторно-курортного лікування та психологічної реабілітації.

«У ній є весь перелік закладів, який законтактований з Національною службою здоров’я. Також ми маємо амбітну мету додати до системи кнопку «букінг», щоб кожен ветеран мав змогу самостійно, оминаючи всі бюрократичні процедури, обрати заклад, де отримуватиме послуги», – зазначила міністерка.  

Нагадаємо, під час робочого візиту до Одеси міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна провела зустріч з керівництвом та представниками Одеської обласної державної адміністрації, Одеської обласної ради, органів місцевого самоврядування та представниками громадськості. На зустрічі були обговорені питання соціального захисту ветеранів та членів їхніх родин, зокрема, забезпечення житлом.