Міністр у справах ветеранів Юлія Лапутіна обговорила з послом Республіки Корея в Україні Хьонг Те Кімом співпрацю з реалізації низки ветеранських проєктів

Нові реалії життя Української держави вимагають нової ветеранської політики, формування якої - у пріоритеті українського Уряду. Про це йшлося на сьогоднішній зустрічі міністра у справах ветеранів України Юлії Лапутіної з Послом Республіки Кореї в Україні Хьонг Те Кімом.

Привітавши гостей Міністерства, його очільниця передусім висловила вдячність усьому південнокорейському народові за підтримку, гуманітарну та військову допомогу, яка надається країною з першого дня повномасштабної агресії росії.

Говорячи про дорожню карту нової ветеранської політики, пані міністр зауважила, що сьогодні Мінветеранів реалізує ряд важливих проєктів.

Зокрема, міністерство ініціює створення в Україні науково-практичного центру психічного здоров’я «Бородянка-Центр» на базі зруйнованого російськими окупантами у березні минулого року центру соціально-психологічної реабілітації населення у містечку Бородянка, що на Київщині.

У відновленому закладі буде надаватися кваліфікована допомога за світовими стандартами, а також вивчатимуться феномени геноциду, до яких вдалася російська армія по відношенню до Українського народу.

Аби система переходу від військової служби до цивільного життя , яка лежить в основі нової ветеранської політики України, була ефективною, важливо забезпечити українських Захисників і Захисниць усіма необхідними для цього  інструментами.       

Саме задля цього Мінветеранів працює над створенням у всіх регіонах країни Центрів ветеранського розвитку. Вони мають стати своєрідними платформами для навчання ветеранів та їхніх сімей, їхньої професійної адаптації, підвищення їхньої конкурентоспроможності на ринку праці.

Пілотний проєкт зі створення першого Центру ветеранського розвитку планується реалізувати на базі Вінницького національного технічного університету.  Навчання в ньому проходитиме  за сертифікованими програмами та напрямами: креслення, автоматика, інформаційні технології в бізнесі, агровиробництво, оператор коптера, зварювальник, електрик тощо.

Водночас Мінветеранів працює над впровадженням ще одного вкрай потрібного сьогодні проєкту з придбання ветеранами житла на умовах пільгового іпотечного кредитування та фінансового лізингу.

Проєкт передбачає покриття 7 процентів річних іпотечного кредиту (в рамках програми доступного кредитування єОселя); а також покриття 20 процентів першочергового внеску (в рамках програми єОселя).

Територія реалізації проєкту - вся підконтрольна Україні територія.

У результаті реалізації проєкту понад п’ять тисяч Захисників та Захисниць, а також особи з інвалідністю та члени сімей загиблих воїнів скористаються умовами іпотеки та лізингу для забезпечення власним житлом.

Для реалізації проєкту необхідно 45,3 млн доларів, які Міністерство розраховує залучити від міжнародних партнерів.

На завершення зустрічі сторони домовилися про посилення співробітництва у реалізації нової ветеранської політики в Україні.