Міністр у справах ветеранів очолив спільну українсько-хорватську комісію з питань економічного співробітництва

Головою спільної українсько-хорватської міжурядової комісії з питань економічного співробітництва став Міністр у справах ветеранів України Сергій Бессараб.

Таке рішення затверджене  Постановою Кабінету  Міністрів України № 503.

Варто відзначити, що це рішення прийняте у період  головування Хорватії у ЄС.  

Хорватія - невелика європейська країна, проте має великий досвід роботи з ветеранською спільнотою. Ветерани Вітчизняної війни (1991-1995 рр.) займають особливе і почесне місце в житті хорватського суспільства. Статусом захисника нині володіє понад 500 тисяч осіб, тобто дев'ята частина населення.

Варто  відзначити, що під час зустрічі з Надзвичайним і Повноважним Послом Хорватії Аніцою Джамич, Сергій Бессараб підкреслив, що Міністерство у справах ветеранів України зацікавлене в поглибленні співпраці і обміні досвідом між країнами щодо лікування, реабілітації, соціалізації та наданні всебічної державної підтримки демобілізованим ветеранам.

На його думку, це сприятиме  побудові справедливої та ефективної системи соціального захисту  ветеранів.

В свою чергу, віце-прем’єр-міністр, міністр у справах ветеранів Республіки Хорватія Томо Медвед під час свого виступу на III Міжнародному ветеранському та волонтерському форумі «Там, де ми – там Україна»,  нагадав, що співробітництво двох міністерств ветеранів - України і Хорватії, розпочалося ще в 2016 році, а також наголосив про важливість допомоги Україні у встановленні ефективної системи підтримки ветеранів та постраждалим внаслідок бойових дій.

- Минулого року було підписано Меморандум про співпрацю між Міністерствами у справах ветеранів Республіки Хорватія та України. На підставі нього ми продовжуємо співпрацю з працевлаштування, підприємництва і соціалізації ветеранів, що є важливими кроками у повернені їх до мирного життя», - сказав  Томо Медвед.