22 червня — День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні
Ця дата закарбувалася в історії як символ великої трагедії українського народу. Цього дня у 1941 році, на світанку, нацистська Німеччина розпочала бомбардування Києва, Житомира та інших українських міст, відкривши один із найкривавіших фронтів Другої світової війни. Тоді Україна зазнала чи не найбільших втрат: загинули від 8 до 10 мільйонів людей. Було вщент зруйновано понад 700 міст та майже 30 тисяч сіл.
Проте, варто пам’ятати, що свою боротьбу з нацистами українці у Другій світовій війні розпочали ще 1 вересня 1939-го у лавах різних армій, в той час як радянський режим фактично був союзником гітлерівської Німеччини, координуючи військові дії та розділяючи сфери впливу в Європі.
Сьогодні ж Україна знову проходить крізь жорстоку війну, розпочату росією, де під ударами щодня опиняються наші міста, руйнуються домівки, а тисячі родин втрачають близьких. Знову, зі зброєю в руках, українці змушені захищати свій дім, свободу та саме право на існування.
Сучасний «рашизм» став прямим спадкоємцем нацизму: ті самі підступні методи, те саме цинічне виправдання загарбництва «історичною правотою» та ті самі спроби знищити українську державність.
Захист історичної правди про Другу світову війну та вшанування пам’яті мільйонів її жертв сьогодні є не просто нашим обов’язком, а частиною опору ворожим маніпуляціям. Переживаючи жахіття нової війни та втрачаючи у боях своїх синів і дочок, українське суспільство як ніколи глибоко усвідомлює справжню ціну свободи, миру та безпеки.
Вічна пам’ять і світла пам’ять усім, чиї життя забрала війна.