Заступники Міністра у справах ветеранів взяли участь у заході «Осмислення. Цінності та історії стійкості»

Українська стійкість уже стала феноменом у світі. Адже кожен із нас, хто обрав шлях діяти, показали, що все можливо. 

"Плекаємо індивідуальну та колективну стійкість. Стійкість можна розвинути. Підтримувати, «прокачати». В цьому плані вона, як фізична сила, як імунітет. Її можна тренувати" — на цьому наголосила Перша леді Олена Зеленська під час заходу «Осмислення. Цінності та історії стійкості». 

Для того, аби спільно визначити формулу української стійкості разом зібралися люди, які генерують сенси та впроваджують Всеукраїнську програму ментального здоров'я «Ти як?» на місцях.

Від Міністерства у справах ветеранів феномен української стійкості досліджували заступники Міністра Оксана Сивак і Максим Кушнір.

Найкращий спосіб передачі стійкості між людьми – це дізнаватись історії про стійкість. Про свій досвід розповіли українці, які знайшли сили та ресурси вистояти в найскладніші моменти свого життя.

Плекаймо свою стійкість.

Так, одна із цілей Всеукраїнської програми ментального здоров'я «Ти як?» – допомогти кожному знайти можливості посилення власної стійкості, навчити, як розвивати її самостійно. А якщо людина не може впоратися сама – підтримати фаховими сервісами, які впроваджуються у кожній сфері: медицині, освіті, соціальній сфері, зайнятості, секторі безпеки і оборони, бізнесах, громадському секторі тощо.

Зокрема і ми в Мінветеранів розробляємо системи, що допомагають ставати психологічно стійкими. 

  • Перевірте свій психологічний стан через діагностичну систему MARTA: https://marta.mva.gov.ua. Пройшовши анонімне тестування, зможете зрозуміти, що відчуваєте та якої психологічної підтримки можете потребувати.
  • І до уваги психологів, які хочуть надавати послуги психологічної підтримки для ветеранів. 

Ми впровадили безоплатну психологічну допомогу для ветеранів та їхніх родин безпосередньо у громадах.

Мінветеранів відшкодовуватиме вартість наданих послуг спеціалізованим закладам різних форм власності, які надають послуги з психологічної допомоги.

Щоб стати надавачем — перейдіть за посиланням: https://lnnk.in/aLox

📍 Захід «Осмислення. Цінності та історії стійкості» відбувся в рамках «Місяця обізнаності про ментальне здоров'я». 

Він організований Координаційним центром з психічного здоров'я КМУ у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» – ініціативи першої леді Олени Зеленської – за підтримки Бюро ВООЗ в Україні та агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в межах проєкту «Розбудова стійкої системи громадського здоров'я», який втілює організація Пакт.