Стартував ветеранський Велопробіг-2024: ветерани їдуть з Ужгорода до Києва в памʼять про побратимів та посестер. Щоденне оновлення

Сьогодні в Ужгороді стартував щорічний велопробіг “Шануємо пам’ять захисників і захисниць України” у 2024-му.

Він триватиме 9 днів та завершиться символічно 23 травня — у День Героїв України.

Цього року команда учасників-ветеранів подолає понад 1000 км за маршрутом від Ужгорода до Києва через міста Стрий, Тернопіль, Хмельницький, Вінницю, Житомир, Білу Церкву, Бородянку, Димер, Гостомель, Бучу, Ірпінь, Лютіж, Вишгород і фінальна точка — столиця. У кожному місті на етапі приєднання нових учасників пройдуть урочистості.

Загалом впродовж девʼятиденного велопробігу учасники перетнуть 7 областей нашої держави — від заходу до столиці України.

День 1.

Увесь маршрут Велопробігу-2024 проїдуть два ветерани війни — Іван Балашов та Анатолій Вересенко. У кожному регіоні до них приєднуватимуться велосипедисти-ветерани та всі охочі з регіонів.  

Сьогодні поряд із ними їдуть ветерани Генріх Пфістер, Микола Дидяк, Іван Шуста, Едуард Залеський, Андрій Поляк та ще 5 учасників серед цивільних. 

Участь у старті взяв і заступник Міністра у справах ветеранів Фархад Фархадов. Він повідомив: “Велопробіг-2024 має дві цілі: показати ветеранам один із способів їхнього відновлення та вшанувати пам'ять загиблих героїв”.

День 2.

Велозабіг-2024 триває. Сьогодні наші ветерани вирушили зі Стрия до наступної своєї точки на мапі.

До слова, ветеран Микола Дидяк разом із Іваном Балашовим та Анатолієм Вересенком брали участь у Першому ветеранському велопробігу у співпраці з командою Міністерства у справах ветеранів, який пройшов у 2020 році. Тоді маршрут пролягав аж до Маріуполя. Учасники сподіваються, що незабаром вони знову прокладуть маршрут до нашого звільненого Маріуполя та проїдуть туди на честь Перемоги і в памʼять про полеглих. 

Під час велозабігу Український ветеранський фонд, що в управлінні Міністерства, оголосив збір коштів у рамках велопробігу. Зібрані кошти будуть спрямовані на підтримку громадських обʼєднань, які створюють проєкти з реінтеграції захисників і захисниць через фізичну активність та, взявши участь, зможуть перемогти у конкурсних програмах Фонду. 

Рахунок: 

Український ветеранський фонд

ЄДРПОУ 44565396

МФО 820172

UA388201720313231001301022947

в Державна казначейська служба України м. Київ