портал в режимі тестування та наповнення
  • A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Внутрішньо переміщені особи в Україні терміново потребують довгострокових рішень

опубліковано 27 листопада 2019 року 08:55

26 листопада 2019, Київ, Україна – Агентство ООН у справах біженців (UNHCR), спільно із Норвезькою Радою з питань біженців (NRC) та Управління ООН з координації гуманітарних питань (OCHA) разом із представниками уряду, членами парламенту, представниками місцевої влади та громадянського суспільства обговорили шляхи розробки нового національного законодавства й стратегії щодо вирішення проблем, з якими зіткнулись понад 1.4 мільйона внутрішньо переміщених осіб, зареєстрованих в Україні.

«Важливо, щоб ми продовжували зусилля у пошуку довгострокових житлових рішень для внутрішньо переміщених осіб. Поточні урядові довгострокові рішення та стратегія інтеграції закінчуються в 2020 році. Нам потрібно проаналізувати те, що вже зроблено до цього часу, і розпочати діалог щодо перегляду стратегічного підходу до довгострокових рішень для ВПО в Україні», - підкреслила Оснат Лубрані, Координаторка системи ООН в Україні, Координаторка з гуманітарних питань. 

Олексій Ілляшенко, Заступник Міністра у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України з питань європейської інтеграції, повідомив про потребу в новій стратегії щодо довгострокових рішень для ВПО. «Новий уряд прагне забезпечити захист та інтеграцію внутрішньо переміщених осіб. Нам потрібно переглянути підходи, визначені в попередньому стратегічному документі та розробити нову ефективну стратегію у співпраці з міжнародними організаціями, яка стосуватиметься людей, які живуть по обидві сторони від «лінії розмежування». Це відповідає готовності Президента України забезпечити мир і захистити всіх громадян України».

Для інформування про розробку нової стратегії NRC представила український переклад Рамкової програми довготривалих рішень для ВПО. Це документ щодо міжнародних стандартів та найкращих практик вирішення проблеми переміщення. Документ надає визначення поняття "довготривале рішення" та формулює критерії для вимірювання прогресу.
Христина Нечаєва, Керівник відділу захисту, адвокації Норвезької Ради у справах біженців (NRC), сказала: «Навіть незважаючи на те, що у кожної країни є свої унікальні обставини, які змушують людей шукати безпеки, ці ситуації мають багато спільного. Таке розуміння внутрішнього переміщення було сформовано Міжурядовим постійним комітетом, форумом ООН та гуманітарними партнерами ООН, в Рамках довгострокових рішень для ВПО».

Учасники дискусії зосередилися на декількох найактуальніших питаннях для ВПО, включаючи житло, робочі місця, пенсії, права голосу та соціальну згуртованість.
 
Зважаючи на гостроту питання житла для ВПО, Агентство ООН у справах біженців представило Рекомендації щодо довготривалих рішень з питань житла для ВПО, розроблені представниками центральних та місцевих органів влади, неурядовими організаціями та громадами ВПО під час Форуму міст солідарності, що відбувся у Харкові 3 жовтня 2019 року.
 
У документі пропонується визначити пріоритетність розподілу бюджету на житло для ВПО на центральному та місцевому рівнях та забезпечити, щоб розробка житлових рішень передбачала участь ВПО у прийнятті рішень.
 
Учасники наголосили на важливості почути думки громад ВПО та неурядових організацій. Тетяна Кутас з ГО «10 квітня» сказала, що коаліція ВПО у південних регіонах України визначила житло як ключовий пріоритет. Вони співпрацюють з місцевою владою у спільному пошуку найкращих варіантів житла для кожного домогосподарства ВПО.
 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux