портал в режимі тестування та наповнення
  • A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

У Старобільську хочуть облаштувати меморіал загиблим воїнам

опубліковано 10 червня 2019 року 14:48

«Старобільське кладовище повинно стати меморіалом. Багатьох похованих тут хлопців було впізнано за аналізом ДНК, тож рідня уже забрала додому їхні тіла. На тих місцях, де вони покоїлися, тепер будуть встановлені плити, на яких позначатиметься не тільки прізвище, ім’я та по батькові, але й місце проживання, тобто місце, звідки людина прийшла захищати Луганщину! Коли місцеві школярі на могильних плитах побачать географію всієї країни, тоді вони повірять, що патріотизм – це не порожні слова!» – вважає доброволець Айдару, представник громадської організації «Базавлуцька Січ» Микола Павлюченко.

Він разом з громадською організацією вже кілька років опікується могилами Старобільського кладовища, на якому у вересні 2014 року відбулося поховання 37 понівечених тіл тимчасово невпізнаних героїв України, які загинули в районі Щастя, ціною власних життів зупиняючи просування військ РФ.

За словами Павлюченко, нині там знаходиться 18 могил, у 15 з них поховані досі не впізнані воїни.
Наразі активісти хочуть встановити в Старобільську пам’ятник, облаштувати меморіал загиблим воїнам.

Для втілення задуму, найбільше докладають зусиль мешканці Луганщини та Західних областей. Так скульптор Орест Драгун погодився виготовити статую заввишки два з половиною метри всього за 40 тисяч гривень, тобто майже за собівартістю. «Грошима допомагають мешканці села Прутівка, а також підприємці та активісти з Коломиї й Косова», – зазначив Павлюченко.

Крім того вже кілька років школярі покладають на могили воїнів поминальні вінки, які надсилають з різних куточків України.