портал в режимі тестування та наповнення
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Публічний звіт Міністра у справах ветеранів України щодо прогресу в реалізації антикорупційних ініціатив до Міжнародного дня боротьби з корупцією *

опубліковано 09 грудня 2020 року 09:39

Міністерством у справах ветеранів України (далі – Мінветеранів) станом на грудень 2020 року здійснювались заходи щодо дотримання чинного законодавства з питань запобігання і протидії корупції.

Відповідно до підпункту 1 пункту 5 Положення про Мінветеранів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2018 року № 1175, Мінветеранів з метою організації своєї діяльності забезпечує у межах повноважень, передбачених законом, здійснення заходів щодо запобігання корупції і контролю за їх реалізацією в апараті Мінветеранів, його територіальних органах, на підприємствах, в установах та організаціях, що належать до сфери його управління.

Відповідно до статті 9 Закону України “Про центральні органи виконавчої влади”, у Мінветеранів призначений заступник Міністра у справах ветеранів України з питань європейської інтеграції, який є заступником з питань боротьби з корупцією (далі – заступник Міністра).

Заступник Міністра комунікує зовнішній та внутрішній антикорупційні напрямки в цілому у Мінветеранів та у територіальних органах Мінветеранів зокрема, у тому числі  щодо недопущення корупційних проявів в усіх сферах діяльності Мінветеранів

У структурі апарату Мінветеранів, відповідно до статті 13-1 Закону України “Про запобігання корупції” (далі – Закон), функціонує уповноважений структурний підрозділ з питань запобігання та виявлення корупції - Сектор з питань запобігання та виявлення корупції.

У Мінветеранів діє Антикорупційна програма на 2020 рік, затверджена наказом Мінветеранів від 28.11.2019 № 98 “Про затвердження Антикорупційної програми Мінветеранів на 2019-2020 роки” та погоджена наказом Національного агентства з питань запобігання корупції від 11.02.2020 року №48/20 “Про погодження Антикорупційної програми Міністерства у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України на 2020 рік”

На офіційному вебсайті Мінветеранів, у розділі “Запобігання  корупції”, розміщено контактну інформацію, використовуючи яку громадяни та інші особи можуть повідомляти про факти корупції в Мінветеранів, зокрема анонімно.

Надавались роз’яснення самостійним структурним підрозділам Міністерства та окремим працівникам щодо застосування антикорупційного законодавства. 

Проводилось навчання працівників за темами: “Подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування”, “Правила етичної поведінки. Заборони, обмеження, обов’язки осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування”, “Конфлікт інтересів. Способи врегулювання конфлікту інтересів. Відповідальність за вчинення дій, прийняття рішень в умовах конфлікту інтересів”, “Канали для повідомлень викривачами.

Запроваджено письмове повідомлення новопризначених держслужбовців Мінветеранів щодо наявних заборон та обмежень відповідно до Закону та подання інформації про близьких осіб та інформації про наявність (відсутність) корпоративних прав.

Розроблено положення про Комісію з питань оцінки вартості, вирішення питання щодо можливості використання, місця та строку зберігання дарунків, одержаних працівниками Мінветеранів як подарунки державі або Мінветеранів чи його територіальним органам.

Функціонує порядок взаємодії Сектору з питань запобігання та виявлення корупції з Управлінням по роботі з персоналом Мінветеранів з метою обліку суб’єктів декларування, у яких виник обов’язок подати декларації відповідно до вимог Закону.

Розроблено (на етапі внутрішнього погодження з подальшим направленням на погодження до Національного агентства з питань запобігання корупції (далі – Національне агентство) порядок щодо визначення внутрішніх процедур і механізмів прийняття та розгляду повідомлень про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону, перевірки та належного реагування на такі повідомлення в Мінветеранів, передбачених Законом.

Уповноваженою особою здійснювався моніторинг проектів наказів Мінветеранів та проектів договорів що укладались з Мінветеранів на предмет дотримання антикорупційного законодавства.

Повідомлено Національне агентство про 16 фактів неподання чи несвоєчасного подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік (з них: 3 кандидатів, 8 перед звільненням,  2 щорічні, 3 після звільнення).

Відповідно до Закону визначено окрему особу, відповідальну за реалізацію повноважень із захисту викривачів.

Ведеться облік працівників Мінветеранів, притягнутих до відповідальності за вчинення корупційних правопорушень.

Координується робота відповідальних посадових (уповноважених) осіб щодо протидії корупції в  п’ятьох центрах соціально-психологічної реабілітації населення, що належать до сфери управління Мінветеранів.

 

09.12.2020

 

Міністр у справах ветеранів України                                  Сергій БЕССАРАБ

________________

* Відповідно до підпункту 3 пункту 2 Плану заходів з реалізації Стратегії комунікацій у сфері запобігання та протидії корупції на 2020 рік, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02 вересня 2020року № 781

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux