портал в режимі тестування та наповнення
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Мінветеранів вибудовує абсолютно нову систему надання медичних послуг ветеранам

опубліковано 02 липня 2019 року 14:15

Про системний підхід до надання послуг з лікування, реабілітації ветеранів розповіла заступниця Міністра у справах ветеранів Оксана Коляда (Гаврилюк).

«Буде кілька підходів до надання допомоги ветеранам: за місцем проживання та в опорних госпіталях. Що стосується надання допомоги за місцем проживання, то тут мова йде про формат «Єдиного вікна» у найближчому до місця реєстрації медзакладу, де ветерану будуть надавати всі послуги, консультації, вести його індивідуальну програму реабілітації. В опорних госпіталях буде надаватись планова медична допомога та здійснюватися реабілітація підгострого стану», - розповіла заступниця Міністра у справах ветеранів Оксана Коляда (Гаврилюк).

Також заступниця Міністра розповіла про плани створення Центру захисту психічного здоров’я для ветеранів на базі якого буде відкрито тренінговий центр з підготовки фахівців, навчати яких будуть зокрема і міжнародні партнери, закордонні фахівці із практичним досвідом роботи з учасниками бойових дій.

«Наша задача збільшити функціональні спроможності та можливості ветеранів. Забезпечити їм такі медичні послуги, реабілітацію, протезування, психосоціальну-адаптацію, після яких вони зможуть максимально відновитись і вести активний, соціальний спосіб життя, бути максимально самостійними та функціональними, навіть попри дуже складні травми та поранення», - додала заступниця Міністра.

У межах створення Центру, планується запровадити «гарячу телефонну лінію» для ветеранів.

Крім того, в планах профільної заступниці Міністра - масштабувати досвід Волині, де існують виїзні бригади психологічної допомоги, у складі яких працюють медики та самі ветерани. Вони приїжджають до найвіддаленіших міст та сіл і надають допомогу ветерану по принципу «рівний рівному».