портал в режимі тестування та наповнення
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Положення про Раду ветеранів України

опубліковано 29 грудня 2018 року 14:20


І. Загальні положення

1.1. Рада ветеранів України (далі – Рада) є постійно діючим, громадським, консультативно-дорадчим, колегіальним органом, утвореним при Міністерстві у справах ветеранів України для участі у громадському контролі за діяльністю Міністерства у справах ветеранів України та сприяння у виконанні ним повноважень щодо формування та реалізації державної політики у сфері соціального захисту ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, постраждалих учасників Революції Гідності (далі – ветерани), осіб, на яких поширюється чинність Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, та членів сімей ветеранів (далі – члени їх сімей), та для участі у сприянні забезпечення соціальних гарантій осіб, які незаконно позбавлені волі на тимчасово окупованих територіях України.

1.2. У своїй діяльності Рада керується Конституцією та законами України, указами Президента України і постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства у справах ветеранів України та цим Положенням.

1.3. Діяльність Ради здійснюється на громадських засадах та ґрунтується на принципах відкритості, гласності, рівності та добровільності.

1.4. Це Положення є обов’язковим для виконання виключно працівниками Міністерства у справах ветеранів України, членами Ради, які включені за згодою до її складу, та не зачіпає права, свободи та законні інтереси громадян.

ІІ. Повноваження Ради

2.1. Основними завданнями Ради є:

 1. проведення аналізу проблемних питань, перед якими постають ветерани війни та члени їх сімей, здійснення їх узагальнення та подання Міністру у справах ветеранів України пропозицій щодо визначення шляхів, механізму та способу їх вирішення;
 2. розробка та надання пропозицій до законодавчих та інших нормативно-правових актів з питань, що належать до компетенції Міністерства у справах ветеранів України, участь в їх обговоренні;
 3. участь у громадському контролі за діяльністю Міністерства у справах ветеранів України та надання пропозицій щодо основних напрямів роботи Міністерства у справах ветеранів України.

2.2. Рада має право:

 1. залучати до роботи Ради посадових осіб Міністерства у справах ветеранів України (за згодою Міністра у справах ветеранів України) та інших державних органів, підприємств, установ та організацій (за згодою їх керівників), а також окремих фахівців (за їх згодою);
 2. отримувати в установленому порядку від Міністерства у справах ветеранів України інформацію, матеріали і документи, необхідні для виконання покладених на неї завдань;
 3. подавати Міністерству у справах ветеранів України пропозиції щодо основних напрямів його роботи, зокрема до проектів нормативно-правових актів з питань формування та реалізації державної політики у сфері соціального захисту ветеранів та членів їх сімей;
 4. брати участь в обговоренні проектів нормативно-правових актів, що розробляються Міністерством у справах ветеранів України, або надійшли до нього на погодження;
 5. вивчати громадську думку шляхом проведення соціологічних спостережень (опитувань, анкетувань, контент-аналіз інформаційних матеріалів тощо), узагальнені результати яких надавати Міністерству у справах ветеранів України;
 6. вивчати результати діяльності Міністерства у справах ветеранів України та подавати пропозиції щодо удосконалення його роботи;
 7. здійснювати громадський контроль за станом виконання Міністерством у справах ветеранів України покладених на нього завдань і обов’язків;
 8. збирати, узагальнювати та подавати Міністерству у справах ветеранів України інформацію про пропозиції інститутів громадянського суспільства щодо вирішення питань, які мають важливе суспільне значення, з питань, що віднесені до компетенції Міністерства у справах ветеранів України;
 9. організовувати і проводити семінари, конференції, засідання за круглим столом, інші не заборонені законодавством заходи.
 10. Для забезпечення виконання основних завдань та реалізації наданих прав  Рада може утворювати робочі та експертні групи з вивчення та підготовки до розгляду Радою питань, віднесених до її компетенції.

ІІІ. Формування та організація роботи Ради

3.1. До складу Ради можуть входити по одному представнику з адміністративно-територіальних одиниць, зазначених у частині другій статті 133 Конституції України, з числа ветеранів та членів їх сімей або представників громадських об’єднань ветеранів та членів їх сімей.

3.2. Рада утворюється у складі голови, першого заступника голови, заступника голови, секретаря та її членів.

Голова Ради призначається Міністром у справах ветеранів України.

Перший заступник голови, заступник голови та секретар обираються Радою з числа її членів відкритим голосуванням на засіданні Ради.

3.3. Персональний склад Ради затверджується Міністром у справах ветеранів України за поданням голови Ради шляхом видання наказу.

3.4. Членство в Раді є добровільним.

3.5. Членство в Раді може бути призупинено Міністром у справах ветеранів України на підставі:

 • заяви члена Ради про вихід зі складу Ради;
 • подання Ради в разі безпідставної відсутності члена Ради на трьох та більше чергових засіданнях Ради поспіль.

3.6. Делегування повноважень члена Ради не допускається.

3.7.Голова Ради організовує діяльність Ради, скликає, організовує підготовку та веде її засідання, підписує документи від імені Ради на підставі її рішень.

У разі відсутності голови Ради або неможливості здійснення ним своїх повноважень його обов’язки виконує перший заступник голови Ради.

У разі відсутності голови Ради та першого заступника голови Ради або одночасної неможливості здійснення ними своїх повноважень обов’язки голови Ради виконує заступник голови Ради.

3.8. Організацію ведення діловодства Ради та листування з питань її діяльності, в тому числі ведення протоколів засідань Ради, інформування членів Ради про дату, час, місце та порядок денний проведення її засідань тощо здійснює секретар Ради.

3.9. Основною формою роботи Ради є засідання, що проводяться у разі потреби.

Засідання Ради є відкритими та гласними.

Засідання можуть проводитися шляхом використання технічних засобів дистанційного зв’язку.

Рішення, прийняті на засіданні шляхом використання технічних засобів дистанційного зв’язку, оформлюються протоколом не пізніше наступного робочого дня.

3.10. Засідання Ради є правоможним, якщо на ньому присутні більше ніж половина її членів.

3.11. На засідання Ради можуть бути запрошені представники структурних підрозділів апарату Міністерства у справах ветеранів України, інших органів державної влади (за погодженням з їх керівниками), громадськості, засобів масової інформації тощо.

3.12. Рішення Ради приймається відкритим голосуванням простою більшістю голосів її  членів,  присутніх на засіданні.

У  разі  рівного розподілу голосів вирішальним є голос головуючого на засіданні.

Член Ради, який голосував проти прийнятого рішення, може викласти у письмовій формі свою окрему думку, що додається до протоколу засідання.

3.13. Рішення Ради оформлюється протоколом засідання Ради, який підписується головуючим на засіданні та секретарем Ради і надсилається всім членам Ради та Міністерству у справах ветеранів України.

3.14. Рішення Ради мають рекомендаційний характер і є обов’язковими для розгляду Міністерством у справах ветеранів України.

3.15. Рада інформує Міністерство у справах ветеранів України та громадськість про свою роботу шляхом розміщення в спеціально створеній рубриці на офіційному веб-сайті Міністерства у справах ветеранів України та оприлюднення в інший прийнятний спосіб матеріалів про склад, прийняті рішення, протоколи засідань тощо.

3.16. У своїй роботі Рада може використовувати бланк, форма якого затверджується Міністерством у справах ветеранів України.

3.17. Організаційно-технічне забезпечення діяльності Ради здійснюється Міністерством у справах ветеранів України.


Положення затерджено Наказом Міністерства у справах ветеранів України від 24 грудня 2018 № 3.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux