портал в режимі тестування та наповнення
  • A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

У Чернігівському обласному центрі реабілітації УБД за рік мають провести реконструкцію - Ірина Фріз

опубліковано 04 лютого 2019 року о 12:00

На Чернігівщині обласний центр реабілітації учасників бойових дій, членів їх родин та сімей загиблих реконструюватимуть за гроші з бюджету області та державного. Зробити це планують за рік, сказала міністр у справах ветеранів України Ірина Фріз під час робочої поїздки до Чернігова.  

«З огляду на те, що центр лише 58 діб функціонує, лише щойно він опрацював проектну документацію, кошторисної ще остаточної немає, зараз буде експертизу проведено. Після цього будемо говорити про кількість бюджетування і про те, яким чином буде спрямовуватись бюджетування на те, щоб центр став функціональним на 100%. Я думаю, що мова йде про рік», - Ірина Фріз.

Віктор Мозговий - директор Обласного центру реабілітації учасників бойових дій, членів їх родин та сімей загиблих наголосив: «Це соціальний проект області. Область буде брати на себе, я так розумію, витрати щодо виконання робіт по проектно-кошторисній документації. Це дуже важливо, тому що цифри тут дуже великі, це може бути від 2 до 2,5 мільйонів гривень. Тобто це комплекс проектів, де залучаються не тільки будівлі, які існують і потребують реконструкції, а навіть і зведення, і поєднання проекту з ландшафтом місцевості, на якій розташовані будівлі. Область може взяти на себе, наприклад, витрати по утриманню комунальної установи, вона може надати допомогу у створенні проектно-кошторисної документації. Але таке фінансування потребує державних коштів». 

Обласний центр реабілітації учасників бойових дій, членів їх родин та сімей загиблих розташований на території колишньої залізничної лікарні у Чернігові. Працювати центр почав із середини грудня минулого року. Там надають психологічну, соціально-юридичну допомогу та фізичну реабілітацію. Відтоді за консультаціями до нього звернулися 79 дорослих і 7 дітей. Зараз в центрі працевлаштовані 14 людей. Там є кабінет масажу, кабінети психологів, дитяча кімната. Після ремонту у корпусах хочуть поселити військових разом із родинами, які приїжджатимуть на реабілітацію.


відео UA: ЧЕРНІГІВ