Звільнені полонені отримають по сто тисяч гривень матеріальної допомоги вже за тиждень
Майже 2 місяці Мінветеранів ледь не щодня працює зі звільненими полоненими, тож що було зроблено та що лишилось зробити:
- вже завтра на засіданні профільних громадських організацій будуть обрані 2 представники, які вперше увійдуть до складу міжвідомчої комісії, як її повноправні члени
- в четвер - збереться міжвідомча комісія, яка розгляне заяви звільнених полонених і ухвалить рішення щодо надання їм матеріальної допомоги.
- з наступного понеділка люди отримають на свої банківські рахунки по сто тисяч грошової допомоги.
Аби все це сталось була зроблена чимала робота.
Напередодні Уряд ухвалив рішення, щодо єдиної міжвідомчої комісії з розгляду питань, пов’язаних з визнанням осіб такими, що були позбавлені свободи внаслідок збройної агресії проти України, та здійсненням заходів, спрямованих на їх соціальний захист.
За цей час 23 з 25 особам допомогли зробити документи, зокрема паспорти, які були забрані чи втрачені в полоні, та відкрити банківські рахунки.
Загалом, 64 цивільних із 76 осіб, яких звільнили 29 грудня відправили в клінічну лікарню Феофанія, де їм провели диагностику, надали психологічну підтримку та розписали кожному «дорожню карту» відновлення.
Після того, як фахівці Феофанії відпрацювали свою частину роботи, людей, які цього потребували, перевели до інших закладів, переважно до госпіталів Лісова поляна та Циблі.
Станом на 21 лютого 2020 лише в Лісовій поляні було проліковано та виписано 39 пацієнтів з 40-ка.
В межах Госпіталю було надано консультативний супровід та лікування фахівцями госпіталю: терапевтами, неврологами, ортопедом та стоматологом-терапевтом.
Зрештою, після надання медичної, психологічної реабілітації людей вдалось виписати з медзакладів.
14 людей попросили про подальший супровід і їх було направлено до в гуртожитків в Києві, де їх за допомогою громадських організацій, забезпечили всім необхідним, зокрема засобами гігієни, продовольством.
Одну жінку перевели до столичного медзакладу чекати операції на суглобах, якої вона потребує.
12 осіб з Феофанії перевели на відновлення в госпіталь в Циблях. Там досі перебуває 9 людей.
Зазначимо, що супровід та допомога надаються й надалі, зроблено кількадесят пропозицій із працевлаштування та з наданням житла.
Продовжується допомога щодо зубопротезування та іншого відновлення після травм, отриманих в полоні.
До співпраці залучені громадські організації та фахівці ряду медичних закладів та інститутів НАМН України.